Sekretari i Vatikanit vjen në Tiranë, e pret ministrja e Jashtme: Na lidh historia e heroit Skënderbeu! Folëm për dënimin e luftës në Ukrainë dhe bashkëjetesën fetare

18 Mars, 13:45

Sekretari i Vatikanit për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Imzot Paul Richard Gallagher erdhi në Tiranë, ku u prit nga ministrja e Jashtme Olta Xhaçka. Në fjalën e saj për mediat, Xhacka tha se ka marrëdhënie historike mes Shqipërisë dhe Selisë së Shenjtë që shkon përtej atyre institucionale.

Kategori të tjera