Shqyrtohet në KQZ kërkesë e Berisha-Meta për koalicion, përfaqësuesi i PD: Po shkelet ligji, përdorin logon dhe emrin tonë, të merren masa! Përfaqësuesi i PL: Sefa, s’ka legjitimit

18 Mars, 11:40 | Përditesimi i fundit: 2023-03-18 14:35:58

Në Komisionin Qendrir të Zgjedhjeve po shqyrtohet kërkesa e Partisë së Lirisë së Ilir Metës me 2 parti të tjerë, ku në marrëveshje kanë futur edhe emrin e Partisë Demokratike me kryetar Sali Berishën. Përfaqësuesi i PD-së Indrit Sefa ka kërkuar të merren masa ndaj këtyre personave që e kanë sjellë këtë kërkesë.

Kategori të tjera