Situata në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në një tryezë

2 Qershor 2023, 23:04 | Përditesimi i fundit: 2023-06-03 16:22:26

Kreu i qeverisë, Edi Rama bëri një intervistë për BBC ku foli për tensionet në veri të Kosovës dhe u shpreh se liderët europianë janë dakord që Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiç të ulen në një tryezë.