Sot Kuvend/ Ina Zhupa interpelancë me ministren Evis Kushi për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike

8 Qershor, 10:38 | Përditesimi i fundit: 2023-06-08 19:46:50

Shkrija e Akademisë së Studimeve Albanologjike do të jetë temë diskutimi ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët e opozitës kanë thirrur një interpelancë me ministren e Arsimit, Evis Kushi. Interpelanca me ministren do të kryhet nga deputetja përgjegjëse për çështjet e arsimit dhe kulturës, Ina Zhupa.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha