Tensionet në veri, Rama: Njëri çon policinë në godinat bosh, tjetri ushtrinë të këndojë në kufi! Ta zgjidhin ndërkombëtarët, Kosova është shtëpia e tyre

8 Qershor, 12:35

Kryeministri Edi Rama thotë se Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiç nuk kanë në plan ta zgjidhin situatën në veri të Kosovës. Rama thotë se njëri ka çuar policinë në godinat bosh dhe tjetri dhe ushtrinë në kufi për të kënduar. Rama tha se këtë situatë duhet të zgjidhin ndërkombëtarët, për të cilët thotë se Kosova është shtëpia e tyre pasi kanë bërë shumë për të.

 

Kategori të tjera

Shiko të gjitha