Tirona e zotnive t'papërkulun (Pjesa e parë)

15 Shkurt, 07:09

Një dokumentar mbi vitet plot shkëlqim të kryeqytetit, që u pasuan me dhunë dhe terror prej diktaturës komuniste. Si rrodhën fatet e qindra viktimave dhe heronjve tiranas që dëshmuan qëndresë shembullore duke iu kundërvënë regjimit me një disidencë të gjatë, 45-vjeçare.Kjo është pjesa e parë e dokumentarit.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha