Tjetër rast shitblerje të votës? Denoncimi: Si blihen votat për kandidatin e Berisha-Meta për Tropojën! U njoftua dhe policia

10 Maj 2023, 13:19

Një tjetër denoncim për shitblerje të votës po qarkullon në rrjetet sociale. Akuzohet kandidati i koalicionit Berisha-Meta, Besnik Dushaj,  se po tenton të blejë vota në favor të tij. Biseda që po qarkullon në rrjetet sociale bëhet mes një personi të quajtur Avdyl Aga, anëtar i strukturave të ‘Rithemelimit’ dhe një zonje me emrin Valbona Doçi. Për këtë është në dijeni dhe policia e Tropojës.