POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aksion anti-kanabis në Krujë, asgjësohen 236 bimë narkotike

Parcela me bimë kanabisi në Kruië

KRUJË- Ditën e djeshme në fshatrat Mukje dhe Mafsheq në zonë të pyllëzuar, gjatë kontrollit janë gjetur e asgjësuar 236 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa. Ende nuk bëhet e ditur se në pronësinë e kujt janë bimët. Nga organet përkatëse bëhet me dije se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë

Më datë 10.07.2018, në fshatrat Mukje dhe Mafsheq, Krujë, në zonë të pyllëzuar, gjatë kontrollit janë gjetur e asgjësuar 236 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 284 i Kodit Penal.

Komento