POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Atletico Madrid fiton Europa League, Griezmann 'hedh në tapet' Marseille-n

Griezmman duke festuar golin

Atletico Madrid është fituese e trofeut të Europa League. Spanjollët e Diego Simeones mundën francezët e Olympic Marseille në stadiumin e Lyon-it me rezultatin e thellë 3:0.

Griezmann shënoi dy herë, '21 dhe '49, ndërsa goli që vulosi fatin e takimit erdhi në fundin e takimit, kur Gabi çoi në rrjetë një top të gjuajtur fort me të djathtën.

Altetico, të cilët erdhën në këtë kompeticion nga Champions League, ngre kështu trofeun e tretë të Europa League në histori, ndërsa Olympic Marseille nuk arrin të provojë shijen e parë të këtij titulli. Europa League është trofeu i dytë më i rëndësishëm në rang klube, pas UEFA Champions League.

UEFA Europa League, Atletiko Madrid mposht Marsejën 0 - 3 dhe shpallet kampione për të tretën herë në këtë kompeticion

l.q./b.ha.
Komento

Komente

  • Kafsha: 16/05/2018 23:21

    Ekip i vogël Atletico. Aty në Europa League është ok, deri aty e ka hapin.

    Përgjigju