POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kombëtares shqiptare i refuzohet kalimi në sektorin VIP, FSHF: Izreali u lejua

Ndeshja Shqipëri-Izrael

Drejtues të Federatës Shqiptare të Futbollit ankohen dhe shfaqin pakënaqësi me drejtuesit e aeroportit të Rinasit për shkak se nuk lejojnë Kombëtaren e Futbollit të kalojë përmes sektorit VIP për tu nisur drejt Skocisë, aty ku do të luajë ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Sipas drejtuesve të FSHF-së, një ditë më parë nga terminali VIP është lejuar të kalojë Kombëtarja e Izraelit e cila u mund në Elbasan Arena nga Kombëtarja shqiptare me një gol të Taulant Xhakës. Në një kohë që izraelitët lejohen, shqiptarëve iu mohohet, shprehen drejtuesit e FSHF-së.

Sipas tyre futbollistët kërkojnë të kalojnë sa më shpejt me qëllim që të kenë kohë të çlodhen. Duke kaluar nga sektori normal ata sorollaten e harxhojnë kohë.

Mbrëmjen e djeshme në 'Elbasan Arena' Shqipëria e ka nisur debutimin në "Ligën e Kombeve" me një fitore bindëse. Kuqezinjtë e Christian Panuccit arritën të fitonin minimalisht 1:0 përballë Izraelit, me një supergol të shënuar nga mesfushori i Bazelit, Taulant Xhaka. 

Komento

Komente

  • shqipja: 08/09/2018 14:41

    po shqiperi hesapi.

    Përgjigju
  • Niku: 08/09/2018 14:25

    Per ne qe s'marrim vesh, cfare jane keto fitoret BINDESE qe fitohen MINIMALISHT me rezultatin 1-0?

    Përgjigju