POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Petrit Vasili merr në mbrojtje Gjetan Gjetanin, i kujton Ramës fjalimin e vitit 2003

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili

Tirane- Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka marrë në mbrojtje socialistin Gjetan Gjetani, për të cilin kryeministri i vendit Edi Rama kërkoi përjashtimin e tij nga partia një ditë më parë gjatë punimeve të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, pasi kërkonte shkarkimin e drejtuesve të policisë së Kurbinit.

Vasili i kujton Ramës deklaratën e bërë prej tij në vitin 2003 kur kandidonte për herë të parë si kryetar i PS ku fliste për të vërtetën, ndërsa përballë i vë deklaratën kur kërkoi përjashtimin e Gjetanit vetëm pse, siç thotë Vasili, tha të vërtetën.

Statusi i plotë

Rama kundra Rames, jargavitje pas merimangave te karriges se pushtetit.

Ne vitin 2003 kur kandidonte per here te pare per kryetar te partise socialiste, ky Rama si medemek dashnor i te vertetes qe ishte deklaronte "Duke parë se sa më shumë i fshihemi të vërtetës aq më pranë humnerës shkon pushteti i socialistëve të thjeshtë dhe jo pushteti i njërit apo i tjetrit, kam vendosur të bëjë edhe këtë kandidim”.

Sot Rama vitit 2018, qe jargavitet e qurrepset pas karriges se tij,kur nje deputet nga te tijte vetem thote ca te verteta te renda per krimin qe po shkaterron vendin e cdo familje,qe i di i madh e i vogel ne Shqiperi dhe jane ne cdo tavoline ne Berlin,Bruksel dhe Uashington,ky e perjashton ate qe foli,ndersa ky vete kthehet ne nje kasap qe hungërin e qe do ta coptoje dhe zhduke me cdo kusht te verteten.

Ja ç'do te thote qe qe te kesh nje kryeminister te shnderruar ne grope septike parimesh dhe morali"

Petrit Vasili

 

ma.nd.
Komento

Komente

  • Fredi: 08/09/2018 12:23

    Sa i peshtire eshte ky nipi Manush Myftiut. Sa te jete ky, Mona, Likja, Berisha, Basha, Mediu, Ndoka etj Rama rri dhe 30 vjet ne pushtet. Shqiptaret nuk kane alternativa.

    Përgjigju
    • Hinglateri: 08/09/2018 21:58

      Figure e rralle e kombit.Vasil kok loq***ja