• Opinion

  Rudina Xhunga: Belerin nuk e refuzuam si kandidat, ta urojmë si kryetar!

  Fredi Beleri më shumë se kandidati i “Bashkë fitojmë”, është kandidati që e quan veten grek. Është kandidati i Vangjel...

 • Opinion

  Rama përfaqësoi shqiptarët e punës, në Britaninë e Madhe

  Ngjarja më e rëndësishme sot është vizita në Britaninë e Madhe e kryeministrit Rama, i cili do të vërë disa pika mbi i. Media kryesore vendase, si...

 • Opinion

  Xhunga: Vajza, mos u lidhni me 'të fortin' me lekë, ndryshe pasojat janë të rënda

  Për pak ditë festojmë 8 Marsin. Në ditën e parë të marsit në Tiranë vdiqën 3 gra dhe ndërkohë luftojnë për jetën dy të tjera. Një burrë 40-vjeçar,...

 • Opinion

  Revolucioni vulëhumbur dhe e reja që po vjen!

  Protesta u gjykua e dështuar. Ka kohë që protestat Berisha- Meta janë të dështuara, mes tyre nuk ka kimi dhe kjo është e dukshme dhe pas tyre nuk...

 • Opinion

  Targa e Benzit dhe njerëzit që më shpëtuan jetën

  Dje në Bulevard u pengova. Po vrapoja për të kapur semaforin jeshil dhe nuk pashë hekurin e verdhë që ndante korsinë e biçikletave. Pengesa më...

 • Opinion

  Teta Neta, lamtumirë!

  Unë e kam takuar vonë teta Netën, në makinën e Edi Ramës, atëherë ministër Kulture. Zbriti në Kombinat, te varrezat. Pyetjes si do të kthehej në...

 • Opinion

  Çfarë ndodhi me mua, ditën që nuk vura maskë!

  Në fakt, unë nuk vija maskë. Më ka mbetur prej kohës së videos së BBC, ku Dr. Shunmay Yeung, shpjegonte që përdorimi i saj nuk sillte asgjë plus,...

 • Opinion

  Unë nuk jam si ju!

  Dje disa portale ( syri.net, joq, boldnews, ) botuan një konstatim marrë nga FB, që më gjente uzurpuese tokash.

 • Opinion

  #Fakenews vs. #Hopenews

  Dua të kthehem pas në kohë, në vitin ‘97. Në një nga reportazhet e mia më të vështira, në Cërrik. Kur vajta, pa ditur ku shkoja, u gjenda mes...

 • Opinion

  Do bëhem ministre e Rendit!

  Unë i dhashë zemër nje polici të bejë detyrën, unë harrova që isha nënë dhe po tërhiqja një fëmijë në sherr, ndaj e nis këtë shkrim me ofertën, me...