9 të prekur me COVID në Gjykatën e Tiranës, togat e zeza kërkojnë ISHP-në për hetim epidemiologjik! Puna vijon normalisht

Gjykata e Tiranës

TIRANË- Ditën e sotme janë konfirmuar me COVID-19 dy gjyqtarë të Dhomës Penale dhe tre në Nën- dhomën Civile në Gjykatën e Tiranës, gjithashtu pozitiv janë konfirmuar edhe 3 sekretare gjyqësore dhe një punonjës i administratës.

Pas konfirmimit të 9 personave me COVID brenda Gjykatës së Tiranës, është kërkuar nga togat e zeza që Instituti i Shëndetit Publik të kryejë hetimin epidemiologjik për të bërë të mundur ndërprerjen e zinxihirit të infeksionit.

Pavarësisht se gjykata ka mungesë me 9 punonjës puna vijon normalisht me protokollet e sigurisë që janë në fuqi, pa publik dhe me maska në salla.


Lajmi kryesor:

Rekord të infektuarish me COVID në Shqipëri, 319 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orë! 9 raste në Gjykatën e Tiranës, puna vijon normalisht


er.k./E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?×

Lajmi i fundit

John

Mbretëria e Bashkuar, rënien më të madhe ekonomike në 300 vitet e fundit