A do të ulej në një tryezë me Ramën me praninë e të huajve? Ja si përgjigjet Basha

"Tash 24 orët e fundit në kontaktet direkte dhe indirekte është shprehur angazhimi i ndërkombëtarëve për të kontribuuar për të zgjidhur krizën dhe e mirëpres. Në momentin që do të kemi një proces të hapur negociatash do iu informoj" tha Lulzim Basha sot. Por a është gati Basha të ulet në një tryezë me Ramën me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve? "Kundërshtarin nuk e përcaktoj unë, por Rama nuk mund të jetë kryeministër. Kjo është e panegociueshme. Arsyeja pse erdhëm këtu është përdhunimi i zgjedhjeve nga Rama. Nuk dëshiroj të jap detaje për komunikimin me faktorin ndërkombëtar, por në përgjigje të shprehjes publike të dëshirës për t'u angazhuar, PD-ja shpreh vullnetin dhe mirëpret vullnetin" tha ai.


Lajmi kryesor:

Basha: Gati për negociata me ndihmën e ndërkombëtarëve, por pa Ramën


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Ironia e Patozit për Bashën: Në perëndim politikanët ikin edhe pa i humbur kurrë zgjedhjet, ndërsa në Shqipëri ata nuk largohen edhe po t'i vrasësh