Akuzat e Bashës për fshehjen e të vdekurve nga COVID/ Mjekët: Nëse e përsërit thërrasim prokurorinë! Rama: Shkoi shumë larg, përtej çdo caku! MSH: Akuzë e shëmtuar dhe e rrezikshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbrëmjen e djeshme bëri një deklaratë shumë të fortë, ku pretendoi se po manipulohen shifrat e të vdekurve nga COVID në vend, duke u fshehur pjesa më e madhe e tyre.

Kjo deklarata ka shkaktuar një valë reagimesh nga autoritetet shëndetësore dhe qeveritare në vend.

Mjekët që po përballen me këtë pandemi, Ministria e Shëndetësisë dhe Kryeministri Rama kanë reaguar ashpër ndaj këtyre deklaratave tronditëse.

Drejtoresha e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, e shoqëruar nga mjekët që janë në frontin e parë të luftës kundër COVID, kanë reaguar ashpër ndaj akuzave të bëra mbrëmë nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili pretendoi se ka një dokument nga morgu i Tiranës që vërteton fshehjen nga autoritetet të të vdekurve nga koronavirusi në spitalet e Tiranës. 

Sipas mjekëve këto akuza janë tronditëse dhe një goditje ndaj punës së tyre.

"Shprehim publikisht habinë tonë për akuzat e bëra dje nga kreu i PD-së Lulzim Basha në një emision televiziv. Janë akuza tronditëse që vendosin në goditje profesionalizmin tonë si mjek por janë dhe goditje të befasishme të përpjekjeve tona më shumë se 9 mujore me COVID-19. Nuk duhej kurrësesi të arrihej deri këtu dhe nuk është aspak dëshira jonë që të merremi me deklarata publike, por përballë akuzash të tilla e kemi të domosdoshme të informojmë opinionin publik si vijon. Nuk është kurrësesi e vërtetë që janë fshehur vdekjet nga COVID-19 dhe themi me përgjegjësi të plotë që kjo jo vetëm është praktikisht dhe teorikisht e pamundur. Çdo pacient që ndërron jetë, përcillet për në morg së bashku me kartelën shoqëruese. Kartela bashkëshoqëruese përmban dhe arsyen e vdekjes së qytetarit, firmosur dhe vulosur me përgjegjësi profesionale e ligjore nga mjeku që e ka trajtuar deri në momentin e fundit nga mjeku që ka konstatuar vdekjen e personit. Shkaku i vdekjes së një pacienti në spital nuk mund të përcaktohet as nga politikanët as nga kushdo qoftë përveç mjekut përkatës.

Kartelën bashkëshoqëruese të të ndjerit nuk e zëvendësojnë dhe as nuk e ndryshojnë dot deklaratat bombastike që vënë në pikëpyetje vetë humanizmin e autorëve të tyre në një kohë kaq të vështirë për njerëzit. Askush nuk mund ta ndryshojë dot shkakun e vdekjes dhe jo më pastaj një ekip i tërë mjekësh të parafytyrohej dhe akuzohet si i përfshirë në një monstruozitet me përmasat e deklaruara. Gjithashtu bëjmë me dije se nëse kjo akuzë do të përsëritet, ne do të ftojmë organet kompetente të hetojnë duke bërë verifikimin e çdo kartele mjekësore. Nuk do të lejojmë kurrësesi pa adresuar me ballafaqim miqësor ose ligjor këtë cënim që na bëhet në dinjitetin tonë njerëzor dhe profesional. Duhet t'i jepet njëherë e mirë fund praktikës politike dhe mediatike të lojës me vdekjen që ka sjellë jo pak telashe në 30 vjet në jetën e bluzave të bardha. Kjo dalje jashtë shinave të së vërtetës në këtë kohë janë tejet të rrezikshme. Në këtë kohë të vështirë kjo është gjëja e fundit që na shkon në mendje ndërkohë që krejt të kundërta duhet të jenë mesazhet e figurave publike të popullit" - tha Çomo.

Tabelat e publikuara nga kreu i PD, Lulzim Basha

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:17
Akuzat për fshehje të vdekjeve nga COVID/ Ministria e Shëndetësisë: Akuzë e shëmtuar dhe e rrezikshme, Basha të vijë të ballafaqojë çdo hamendje! (VIDEO)

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i konsideron të gënjeshtërta akuzat e hedhura dje në nga Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Përmes një deklarata të zv. ministrit, Albert Nikolla, Ministria e Shëndetësisë e fton "z. Basha dhe këdo tjetër për llogari të tij, që të ballafaqojë me autoritetet shëndetësore çdo hamendje, përpara se sa të shpërndajë të tilla tymnaja toksike për shpirtrat e mendjet e qytetarëve".

Ministria e Shëndetësisë thotë se çdo informacion raportohet me transparencë, dhe bën apel që të mos vihet në dyshim integriteti i mjekëve.

"Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale solidarizohet me mjekët e vijës së parë të frontit kundër Armikut të Padukshëm, të cilët gjenden qysh mbrëmë nën një akuzë jo vetëm të shëmtuar politike, por edhe të rrezikshme për bluzat e bardha!

Akuza e lëshuar mbrëmë nga Kryetari i Partisë Demokratike, Z. Lulzim Basha, për fshehje të qëllimshme të numrave të qytetarëve që kanë ndërruar jetë, cenon rëndë dinjitetin e mjekëve tanë dhe nxit agresivitetin ndaj tyre, në një kohë kur ata janë aseti më i paçmueshëm që Shqipëria ka në përballjen me pandeminë. Është e paimagjinueshme që ndërkohë që qeveria ka bërë gjithçka për paralizimin e burimeve të dhunës fizike ndaj mjekëve në këto vite, sot opozita ta stimulojë këtë dhunë me një akuzë të tillë e cila fajëson direkt ata, sepse janë mjekët dhe askush tjetër që përcaktojnë shkaqet e fataliteteve në kartelat mjekësore të pacientëve.

Si mund të imagjinohet që të gjithë mjekët tanë të jenë të përfshirë në një manipulim që edhe ta parafytyrosh duhet një papërgjegjshmëri e jashtëzakonshme, ndërkohë që ata kanë përgjegjësi njerëzore, profesionale dhe ligjore për çdo kartelë mjekësore?!

MSHMS u shpreh keqardhjen më të madhe dhe mbështetjen më të fortë mjekëve të Shërbimit Infektiv në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, të cilët e ngritën zërin për ta hedhur poshtë me forcën e dinjitetit të tyre akuzën e zotit Basha. Keqardhje sepse pasi janë gjendur në mënyrën më të pamerituar, përballë akuzave të pabazuara, të paargumentuara, dashakeqe në adresë të tyre, sot janë detyruar të bëjnë edhe një deklaratë publike në adresë të politikës, në vend se të paktën të mos sulmohen nga politika në misionin e tyre.

Çdo humbje jete është një dhimbje e madhe jo vetëm për familjarët e të ndjerëve, por edhe për stafet tona mjekësore, të cilat punojnë çdo ditë, orë e pa orë, në luftë me vdekjen, për të shpëtuar çdo jetë njeriu. Por është jonjerëzore që politika të trazojë shpirtrat e lënduar të familjarëve që kanë humbur të dashurit e tyre, duke ngritur një dyshim kaq të rëndë për integritetin e mjekëve tanë. 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e rifton zotin Lulzim Basha dhe këdo tjetër për llogari të tij, që të vijë e të ballafaqojë me autoritetet shëndetësore çdo hamendje, përpara se sa të shpërndajë të tilla tymnaja toksike për shpirtrat e mendjet e qytetarëve.

Për sa na takon, ne do të vazhdojmë të komunikojmë me korrektësi dhe transparencë me qytetarët shqiptarë, siç kemi bërë që nga dita e parë e kësaj pandemie, çdo informacion të raportuar nga strukturat tona, duke kërkuar besim, mirëkuptim, durim në kushtet e kësaj lufte kaq sfiduese për mbarë globin", thuhet në deklaratën e zv. ministrit të Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albert Nikolla.

Ora 14:31
Një ditë pas akuzave për fshehjen e të vdekurve nga COVID, Basha nuk sjell asnjë fakt të ri, vijon me të njëjtën retorikë

Edhe pse akuzat e tij kanë shkaktuar alarm në vend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon me retorikë dhe nuk sjell asgjë të re. Ai nuk sjell asnjë provë më shumë. 

Në një postim në Facebook së fundmi ai ka mbetur te deklaratat e mbrëmshme, shpërndan të njëjtën video, duke mos pasqyruar asnjë fakt tjetër për të vërtetuar atë që ai pretendon se është fshehje e të vdekurve nga COVID në Shqipëri.

"Edi Rama po gënjen dhe po fsheh numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri. Ne kemi detyrën të shpërndajmë të vërtetën në emër të jetëve të humbura", ka shkruar Basha në postimin e tij.

 

Ora 12:13
Akuzat e Bashës/ Rama: Shkoi shumë larg, përtej çdo caku, solidaritet me mjekët! Nesër i drejtohem shqiptarëve

Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e bëra mbrëmë nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha, për fshehje të numrit të të vdekurve nga COVID. Për Ramën me këtë akuzë është kaluar caku. Kryeministri njofton se për këtë çështje do t'i drejtohet me një mesazh të drejtpërdrejtë shqiptarëve.

"Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cenon drejtpërdrejtë integritetin moral e profesional të mjekëve të vijës së zjarrit dhe nxit dhunë ndaj tyre, do t'u drejtohem nesër shqiptarëve me një mesazh të drejtpërdrejtë, sepse këtu është shkuar shumë shumë larg, përtej çdo caku të politikës së ulët ditore dhe këtu nuk është më fjala thjeshtë për llafet e një aktori të papërgjegjshëm!

Sot u shpreh të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen time, profesoreshë Najada Çomos e të gjithë skuadrës së saj shembullore, duke u përulur me mirënjohje përpara stërmundimit të tyre të përditshëm prej nëntë muajsh me radhë, si edhe duke u thënë që historia e mjekësisë shqiptare do të flasë për ta kur Lulëzim Bashës e xhagajdurëve të tjerë të botës mizerabël të shpifjeve e të thashethemeve, t'u jetë harruar emri, nami e nishani!", thuhet në reagimin e Kryeministrit.

 

Ora 10:56
Akuzat për viktimat me COVID, reagon Instituti i Mjekësisë Ligjore: Nuk fshehim asgjë! Vdekjet nga virusi i trajton vetë QSUT

Ka reaguar dhe kreu i Institutit të Mjekësisë Ligjore për akuzat e kryedemokratit Basha mbi fshehjen e viktimave nga COVID.

Bledar Xhemali shprehet për Report Tv se nuk kanë fshehur asgjë dhe nuk kanë pasur asnjë të vdekur pa skedë.

Ai thotë se të vdekurit me skedë nuk kalojnë nga mjekësia ligjore por i trajton vetë spitali dhe mjeku që konstaton vdekjen.

Ora 10:47
SPAK për Report Tv: Nuk kemi kompetencë për inventarizimin e të vdekurve! Prokuroria e Tiranës: Nuk është ngritur grup hetimor për këtë rast

Interesimit të Report Tv, SPAK përgjigjet se nuk ka kompetencë të inventarizoj të vdekurit apo të merret me deklarata politike.

Ndërkohë Prokuroria e Tiranës e cila ka kompetencë dhe morgun në QSUT tha se ende nuk ka asnjë vendim për ngritjen e një grupi hetimor për të verifikuar denoncimin e Bashës për fshehjen e vdekjeve reale nga COVID.

K.T./I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento

Komente

 • Iris: 21/11/2020 00:51

  Akti i Bashes me kujton gazetarin te filmi <<Die-Hard,-II>> qe perhapi panik ne aeroport per sulm terrorist dhe perfundoi WC e avionit i elektroshokuar nga nje prej pasagjereve.S.d.q. Bashen duhet ta kritikojme, qe me panikun qe po shperndan,po demton edhe ate pak turizem qe mbijetoi nga karantina,por nga ana tjeter duhet ta falenderojme, se fale << te dhenave >> te tij bota, do na ndihmoje me shume per te luftuar Covidin,dhe c'ka me rendesi ,eshte qe padashje, po shpie uje ne mulli te qeverise.Qeveria ka kohe qe po perpiqet te binde kokemushkat e Shqiperise ,te mbajne maske e distance,por pak e degjonin.Tani qe Basha po perpiqet te marre pike me ane te panikut,ndoshta tani do shtohen me shume njerezi qe do vetembrohen.

  Përgjigju
 • Asqiriu: 20/11/2020 22:12

  Te felliq , te degjenerum dhe te lyre si bastardi mbas hiles ,QEVERI zgjyre e prostimallisto hajdute .

  Përgjigju
 • redi: 20/11/2020 17:03

  Opozita eshte kontroll i qeverise , dhe roli i saj eshte i pazevendesueshem, por deklarata e Bashes duke akuzuar se MSH ,nuk jep shifren e sakte te te vdekurve nga covid 19 ,se jane mbi 430 rate me teper ,eshte shume e rende, dhe prokuroria duhet te hetoje si qendron e verteta ,pasi mjeket heronj te spitalit deklaruan te kunderte.Deklarata qe shkaktojne panik jane te denueshme penalisht pamvaresisht berjes politike

  Përgjigju
 • Nerjoni: 20/11/2020 16:29

  Tashi qe Basha osht klloun cirku ket e dime tgjithe, po nket rast ka tdrejte. E para punes nga eksperienca personale e them qe spitalet jane ne kaos, ekipet mjeksore edhe ne ket rast FATKEQSIE se kane harru vesin e qokes dhe nqs betimi i Hipokratit thote per humanizem, tek ne osht arrogance dhe harbuteri totale dhe me shpirt uroj qe kto qe kerkojne lek edhe nket situate ju bofte kancer, dhe tdali njoni ta mohoje qe smorin leke. E dyta marrim shembull italine ku shifrat ndryshojne nga rajonet dhe qeveria, pra ka mosperputhje, imagjino shqiperine!! A bohet per efekt politik apo efekt mjekesor se di, por qe osht turp me shendetsine mesjetare qe kemi ne, te bojme referate per suksese arritje dhe shifra nen kontroll. E treta probleme ka cdokund por ne kemi qejf qe ti minimizojme situatata aty kur eshte alarmante dhe te kunderten. Kjo doktorreshe Çomo, me gjithe respektin qe kam per mjeket, eshte njeri arrogant dhe ne disa raste fatkeqsisht perpara se te shikoje kartelen tshikonte nga xhepat, kshtuqe mos tdali tboj te indinjumen me ato vetllat tatuazh por te munohet me qene humane.

  Përgjigju
  • Une: 20/11/2020 20:23

   Po mer po do degjojme koken tende. Ti ke mosperputhje ne tru plako. Si u minimizokan shifrat e te vdekureve o palle? Ca bejne i varrosin robte neper kanale qe mos ti numeroje ne varreza apo bejne te vdekurit te gjalle? Po ata qe sherohen i minimizojne apo vetem ata qe vdesin? Na thuaj pra si u beka ky muhabet se me ju nuk merresh vesh duhet te kesh dy bythe nje ta mbash e nje ta cash. Apo Rama ne Shqiperi ka shpik rroten dhe gjithe bota me Italine se dikan kete? Spitalet qe trajtojne virusin nuk jane mesjet e para fare dhe e dyta mjeket aty marrin nga 2 mij euro rroge ne muaj kshu qe leri cinizmat. Sa per probleme ka plot nuk behen gjerat menjeher por dicka po leviz nuk ka krahasim me te kaluaren.

  • @ une: 20/11/2020 18:52

   O pallavesh, shikoji shifrat e italise mire. Cts dhe css japin shifra te tjera kurse regionet te tjera. Ndiqi mire lajmet pastaj bo si usta. Thelbi muhb ishte qe nshqipri ka minimizim shifrash dhe ket se lun topi. E thote basha apo e thote roja spitalit pak rendsi ka, gjoja qe dihet osht se spitalet jane me standarte mesjetare kurse personeli me kerkesa europiane. Sta uroj me u gjet nsituate tkeqe te spitalet tona, por gjoja sigurte eshte qe pervec arrogances dhe mosperfilljes ke me lone ene lesht e bythes plak

  • Une: 20/11/2020 17:16

   Mosperputhje ka truni yt or mik se na u bete gjithe eksperta po i jepni mende gjithe botes. Qeveria nuk nxjerr shifra ne Itali dhe as ne ndonje vende tjeter por jane spitalet dhe azilet. Do kohen e vet dhe nxjerrja e shifrave pasi ka protokoll. Ca perfitimi politik ka qeveria Italiane ta mbaje vendin e mbyllur dhe ekonomine ne kolaps? Po Gjermania, Franca , Anglia apo Amerika cfare perfitimi politik apo mjeksor kane pare deri me sot? Ke degju ndonje politikan opozite ne Itali te thote gjena te tilla si ky palla i opozites tone? Edhe fashistet po rrine si mut sot qe thoshnin virusi nuk ekziston. Sot kan vdek 15 e jane sheruar 400 ne spitalet shqiptare. Ca tu themi mjekeve ne tani? Na keni care trapin me kete cinizmin tuaj.

 • Arbëri: 20/11/2020 16:04

  Lulzim Basha është rreziku direkt i siguris kombëtare e tuturi i tij është Sali Berisha me ndihmen e Rusis...!!! Këta kriminel don ta shkatrrojnë si Shqipërin ashtu edhe Kosovën. Rusia është ajo që i punësoj këto dy familje Basha Berisha përmes OKB-s në UNMIK dhe në gjykaten e Hagës!

  Përgjigju
 • Ops: 20/11/2020 15:58

  O komunista , po te drejte ka ore sepse ashtu eshte , 2 vete i njoh une qe si raportuan i than merre nga spitali se nuk eshte moshe qe e perballo dhe pastaj vdiq ne shtepi me covit , a nuk eshte ky nje rast i pa raportuar ??? Rrace e keqe na keni len 1000 vjet mbrapa

  Përgjigju
  • Une: 20/11/2020 16:38

   Po si qenka rast i paraportuar o injorant kur vet shkruan qe vdiqen nga covidi. Ca ben familjaret e mbajten te fshehte dhe nuk raportuan vdekjen e varrosen babane plak ne ndonje kanal? Apo i pagoi Rama te ndryshojne certifikaten e vdekjes? Si ka mundesi te jesh kaq idot o zot.

  • Julian: 20/11/2020 16:36

   Jo ky sesht rast.sepse esht mashtrim kush vhen ne spital sdel la u sheruar ose me e keqja del i vdekur oasi ne mjeket kemi ber cte mundim per tia shoetuar jeten.oall [email protected] qe skeni respekt per ne qe kemi me muaj qe u afrohemi femijeve me frik.ptu rrac mut .kush esht ai idiot qe e mban te semurin ne shpi e nuk tenton ta sheroj more idiot?

 • Besi: 20/11/2020 14:46

  Jo neser z. Kryeminister, sot tani urgjent. Nuk mund te lejohet me kjo hordhi ndyresirash qe vjellin vrer nate e dite e perhapin panik dhe tmerr te njerezit. Te gjithe ata qe lexojne pak e dine situaten dhe debatin me shifrat po asnje nuk guxon apo edhte aq i pacipe sa ti beje keto ceshtje beteje politike. Ky idiot i pashprese mund te jete fare i paditur po nuk mundcta lejoni me. Mjaft me. Kane 30 vjet keta deshtake qe nxijne e shajne pa kufi MJAFT

  Përgjigju
 • Alb: 20/11/2020 14:42

  He mor te qr se po i trajtoni te semuret si kavje shkoj njeher gazetarja te covid 3 uj skan ilace sua bejn rrezik i shesin se ka vajt nje mjekim me antibiotik sa qimet e kokes infermieret jan te gjith student qe nuk dijn dhe sillen keq me pacientet shkoni investigoni njeher.

  Përgjigju
 • Une: 20/11/2020 14:36

  Jane bere te padurushem keta sharlatanet qe japin mend qe nga termetet e deri tek covidi apo vaksinimin. Ne nuk kemi shtet dhe ky kryeministri yne ti lere deklaratat dhe show mediatik por tu dale ne mbrotje mjekve me veprime konkrete sepse per te tilla gjera shume mjek jane rrahur e masakruar e deri vrare. Pse duhet nje mjek te fsheh vdekjen nga virusi? Ca fiton? Asgje. Rama te ngrej padi penale per cdo njeri qe del e thote gjera te tilla se nuk ngeli idiot pa folur. Me tha njeri sot qe nuk i tregojne numrat e te vdekurve qe tu jap euro Evropa. Milet veshderr cfare nuk ju pjell fantazia e semure.

  Përgjigju
 • E drejta: 20/11/2020 14:06

  Nuk behet kjo pune me prisni deri neser se do flase Sujlemani i Madherishem. Ketu ka vetem nje rruge: ZBATIMI I LIGJIT. E verteta ju thuhet njerezve bashke me ndeshkimin ligjor per ate qe shpif duke perhapur tmerr ose ndeshkim ligjor per ate qe po fsheh tmerrin. Cfaee dmth kjo e kaloi cakun? Caku i cdokujt duhet te jete ligji dhe jo humori dhe pazaret e Rames. Eshte cenuar shendeti fizik dhe mendor i te gjithe popullit. A DO MBAJ NJERI PERGJEGJESI NDONJEHERE NE KETE SHTET APO JO???????

  Përgjigju
 • AltinTop: 20/11/2020 13:47

  E ca do beje Prokuroria??? do i rruaje trapin Bashes njelloj si heret e tjera... Fuckoff Sheti Patatinave.

  Përgjigju
 • Lavdosh Bubeqi: 20/11/2020 13:37

  Ka ardhur koha qe media ne Shqiperi te fusi nje note ne cdo lajm qe vine nga opozita shqiptare, e njejte me ate qe Twiter ben me deklaratat/lajmet/intervistat e Trumpit ne USA. Duhet shkuar gjer me bojkot total per shkak te perhapjes se frikes, disinformimit publik Media ka per detyre te informoje, por jo te disinformoje

  Përgjigju
 • Bes: 20/11/2020 13:23

  Pse jane mbledh mjeket tu mar poza sikur kan dal me bo sherr. Po keni shqetsime drejtohuni prokuroris po nuk keni gje me mcef. Pse gjith kjo shfaqje me regji ku do rish Ti ku do ri Ai kush do lexoj deklaraten po ci keni kto regji koreano veriore as aje si bejn me se jan demode.

  Përgjigju
  • Une: 20/11/2020 14:41

   Po cfare fiton mjeku o veshderr? Njerezit po vdesin ne te gjithe boten nga covidi. Pse duhet ta fsheh dhe si ta fsheh pasi pacienti eshte ne spital ? Apo qeveria ka korruptuar mjeket dhe familjaret e viktimave per te fshehur numrat? Ata mjek dalin aty or mik se populli une veshderr si puna jote nuk di te vrase trurin por i bihe shkurt merr hurrin dhe i bie ne koke doktorit per vdekjen e femijes apo prinderit. Apo te plasi shume ty ti je ne rregull per veten tende.

  • Bes: 20/11/2020 14:23

   Po po aty maje ison bij nenash. Po se pate xhepin me euro dollare vajte me te shumtit ik provoje sa dashni kane per ty. Aty do kuptosh qe sic shef kasapi vicin te shofin ata ty. Ike bej nje xhiro nga spitali provoje ta kuptosh kerko Doktor Ndrageta se te maro pune.

  • Lavdosh: 20/11/2020 13:39

   Duhet tju vije turp nga keto komente. Ata mjeke jane bij nenash qe punojne qe ju dhe familja juaj te marrin sherbimin e duhur. Pse duhet te vine ne dyshim profesionalizmin a tyre dhe ti besoni nje genjeshtari pathollogjik?

 • Loli: 20/11/2020 13:10

  Sa shpejte akivizojne mekanizmin reagues, tamam komuniste! Ne fillim organizata baze e spitalit, dhe me tej idheheqesi i madh!

  Përgjigju
  • Une: 20/11/2020 14:44

   Te kujtohen kohet e arta te Saliut sekretari i partise ne spital ee? Ne Amerike dhe Evrope po diskutohet kush nuk beson ne Covid mos te jepet vaksina. Ta fillojne me Shqiperine te ikni ne te semes ju debilet e Saliut dhe te Mones.

  • Lavdosh: 20/11/2020 13:40

   Turp ju rrumpallisteve qe jeni bere me keq se komunistat fanatike: per ju cdo gje eshte lufte klasash dhe u tureni si hiena cdonjerit qe nuk eshte si ju: llumi i shoqerise

 • Cani: 20/11/2020 12:42

  Zonja Como ne e dime qe ju jeni profesioniste dhe jeni mjeke. Askush nukl po merret me jku, por me drejtuesit tuaj politike. ju bere gabim qe u perfshite ne kete beteje, por duket se as drejtori i qsut, as minstresha manastiruli ska bythe te dale te hedhe poshte akuzat. keshtu qe ju nxoren jua te luani me ndjeknjet e njerezve. te gjithe e dime se numri i te vbdekueve eshte me i larrte se ai qe raportoni sepse ju nuk i cuani me kovid ata qe jane negativizuar

  Përgjigju
 • Beni: 20/11/2020 12:37

  nuk kemi nevoje per fjalime o rame as per propagande. kemi nevoje per fakte, na tregoni me provca qe akuzat e bashes nuk jane te verteta dhe e coni bashen ne opozite te perjetshme. nese nuyk keni prova mos dilni te na recitoni fjale boshe, popuylli kerkon prova jo fjalime

  Përgjigju
  • Beni: 20/11/2020 15:32

   beni qe nuk di nga te ece se ja drejton rrugen rama. o trap, lexo njehere pastaj shkruaj. Por kaq te zgjuar jeni ju adhuruesit e rames sa i merrni copy paste mesazhet dhe i hidhni pa e kuyptuar dot se cfare shkruhet ne to. kur te arrish te kuptosh ate qe shkruan hajde merru me mua

  • beni ecen vete: 20/11/2020 14:50

   o beno a ecen vet ti apo te marrin per dore?vet e shkruajte o beno trapi??prova kerkoj lulkes o trap jo mjekeve.ca trapa si puna jota i japin ymer lulkes tende

  • Beni: 20/11/2020 14:26

   o pikepresje, mos i fut hundet lkur nuk kupton o callctener i rames, provat duhet me i dhane rama jo mjeku, mjeku sheron njerez, ska faj, shifrat i manipulon rama o pikpresje e leshit

  • pika: 20/11/2020 12:49

   Nje mjek duhet te japi prova ty?? E kush je ti? E ku e ke pare ti kete qe mjeket dalin dhe japin prova per 'popullin' si ti?

 • ret: 20/11/2020 12:10

  skeni marre akoma rrogat? edhe po nuk bete sic thote kryetari ska rroga

  Përgjigju
 • Simple: 20/11/2020 11:35

  Basha po ta kishte seriozisht i dergon vete ato dokumenta ne prokurori. Po me sa duket jane fabrikim i imagjinates se stafit te tij dhe miratuar nga ai vete.

  Përgjigju
 • Njoni: 20/11/2020 11:22

  Koha do i sqaroi gjonat dhe do nxjerrë në pah humanizmin e pakufi tuajin që gati gati po arrin humanizmin e bankierëve që kanë qindra vjet që ndihmojnë popullin duke i pirë gjakun sepse kështu ripërtërihet, koha do tregojë që ju nuk kërkoni lekë, pacientët jua japin vetë. Koha do tregojë shumë gjona, këtu do jemi dhe do shikojmë e kuptojmë shumë.

  Përgjigju
 • Robi: 20/11/2020 11:13

  Perse, nese e perserit therrasim prokurorine! Basha duhet cuar ne prokurori me kete akuze qe ka bere. Jo per gje, po meqë pretendon qe te jete edhe kryeministri juaj, te nderuar mjeke. Ky monster me dy fyryra dhe qendrime, njera per fasade, e tjetra per akte te papara antikombetare. Po si e ka gjetur Sala tamam si veten, nje brumë.

  Përgjigju
 • Beni: 20/11/2020 10:58

  Filloi "Babale" 3,sezoni 2,seria 4056.O Luli,o regjizor i kinostudios "Shqupi ri",skenariste Gazmenda Bardhi,aktor vete Luli,bejini me te bukura serite e ardhshme,please,ju ndihmon fituesi i çmimit Oscar,super skenaristi Sali Sheqere Berisha.

  Përgjigju
 • aaaa: 20/11/2020 10:32

  Minimalisht Lyl domatja duhet te arrestohet per perhapje paniku .....nese a shtet. Por shteti ne shqiperi eshte per te arrestuar fukarenjte.

  Përgjigju
  • gjoni: 20/11/2020 13:08

   po nuk u gjukua lalzi ne grim kot

 • Ani: 20/11/2020 10:27

  Nuk ju gjykon askush , mos u shqetesoni per perballjet politike te deshtuara te krereve tane. Profesionalizmi dhe humaniteti juaj eshte ajo qe ka me shume rendesi sot. Politika ne Shqiperi per fat te keq cdo dite e me shume humbet pike. Mirenjohje dhe respekt per gjithe bluzat e bardha.

  Përgjigju
 • Demokrati: 20/11/2020 10:19

  Basha eshte zhgenjimi me i madh i gjithe opozites ne vend. Nuk ka vizion per te ardhmen e vendit dhe kap detaje per te bere show mediatik. Po keshtu eshte kur politikanet jane te lire te genjejne publikisht dhe nuk u ndosh asgje.

  Përgjigju
 • LORA: 20/11/2020 10:14

  Te nderuar staf i betejes profesionale me flamen mbareboterore,,,nga ju nuk duhet te kete "ne qofte se,,," ne raport me babale-kreun e shqupit,qe shkel me kembe kontributet tuaja. Nga Ju duhet te kete vetem padi ne prokurori per kete bastard ,antishqiptar te perbetuar. Vetem respekt e mirenjohje per punen tuaj.

  Përgjigju
  • Beni: 20/11/2020 11:21

   Tamam bastard. Hajduti e vrasësi Lulzim, duhet të merret i pandehur për shpifje dhe shkak per terrorizëm te banorëve.×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg