Ambasada Amerikane: Nis punën ekipi i dërguar nga USAID i inxhinierëve të strukturave

Në faqen e saj në Facebook, Ambasada amerikane në Tiranë shkruan se kanë nisur punë grupi i dërguar nga USAID, i inxhinierëve të strukturave nga disa departamente nga SHBA, të cilët do të ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve në godina dhe infrastruktura, si pjesë e mbështetjes së qeverisë së Shteteve të Bashkuara për rimëkëmbjen nga tërmeti. Ky ekip do të ndihmojë në përcaktimin e shtëpive, shkollave dhe ndërtesave të tjera që janë të sigurta për rikthimin e njerëzve. 


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI ndërkombëtar/ Turqit vendosin ku do ndërtojnë 500 shtëpitë, Greqia: Të gjithë bashkë për Shqipërinë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD