‘Ambulanca erdhi me vonesë’, avokati i Maradonës kërkon hetime për ndarjen nga jeta të legjendës

‘Ambulanca erdhi me vonesë’, avokati i Maradonës kërkon hetime për ndarjen nga jeta të legjendës

Diego Maradona

Ndarja nga jeta e legjendës së futbollit Diego Maradona nuk ka kaluar pa kontestime nga të afërmit e tij.

Kunati, njëkohësisht dhe avokati tij, Matias Marlo kërkon që të fillojnë hetime mbi vdekjen e argjentinasit.

Përmes një postimi në Twitter, ai shkruan se në 12 orët e fundit të Maradonës ai ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kur është njoftuar ambulanca, ka ardhur me gjysmë ore vonesë.

“Sa i përket raportit të Prokurorisë Publike të San Isidro, është e pashpjegueshme që për 12 orë shoku im nuk kishte përkujdesje ose kontrolle nga personeli shëndetësor i dedikuar për këto qëllime. Ky fakt nuk duhet të neglizhohet dhe unë do të kërkoj që pasojat e kësaj vdekje të hetohen deri në fund” – shkruan Marlo.

Së fundmi ai ka publikuar dhe mesazhin e fundit të Maradonës: ‘Ti je ushtari im, vepro pa mëshirë.’ Pastaj lamtumira për mikun e tij: “Sot është një ditë dhimbjeje e thellë, trishtimi dhe reflektimi. Ndiej në zemrën time largimin e mikut tim, të cilin e kam nderuar me besnikërinë dhe mbështetjen time deri në ditët e fundit të tij.

 

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj