Artan Shkreli emërohet drejtor i Institutit të Ndërtimit në Tiranë, zëvendëson Agron Hysenlliun që u nda nga jeta prej COVID

Artan Shkreli emërohet drejtor i Institutit të Ndërtimit në Tiranë, zëvendëson Agron Hysenlliun që u nda nga jeta prej COVID

Artan Shkreli

TIRANË- Artan Shkreli është emëruar si drejtori i ri i Institutit të Ndërtimit në Tiranë, pasi Agron Hysenlliu ndërroi jetë nga COVID-19. Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta pranë Report Tv.

Ndërkohë, referuar të njëjtave burime mësohet se në vendin e Shkrelit si zv. ministër i Infrastrukturës është emëruar Gjergj Simaku.

Agron Hysenlliu ndërroi jetë në 15 dhjetor si pasojë e COVID-19. Ai ishte i shtruar prej mëse një jave në spitalin "Shefqet Ndroqi" ku fatkeqësisht nuk arriti të fitojë betejën me COVID-in. Hysenlliu ishte inxhinieri i cili u mor me inspektimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • $$$$$$$: 29/12/2020 07:20

  Legeni rames...

  Përgjigju
 • Qytetar: 28/12/2020 21:22

  Shkreli eshte intelektual , bravo suksese

  Përgjigju
 • Patrioti: 28/12/2020 20:21

  Shume mire keni bere. I keni varur ujkut melçite ne qafe!

  Përgjigju
 • Viktime e INT: 28/12/2020 19:07

  Vdekje hysenlliut mori me vete gjithe korrupsionin e prishjeve te banesave ne DURRES Duke LUAJTUR me DS te kjo prishet dhe kjo nuk prishet le te hyje HAJDUTERIT per te vjedhur SHTEPITE Zoti eshte i moll dhe ndeshkon .I uroj me pune te MBARE drejtorit te ri te INT dhe te shikohen gjerat me profesionalizem dhe jo me plane korruptive

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

E ardhmja e Armando Brojës, Sky Sport: Milani e ndoqi në Dortmund, ja pse nuk u afrua te Genoa

E ardhmja e Armando Brojës, Sky Sport: Milani e ndoqi në Dortmund, ja pse nuk u afrua te Genoa