POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Asnjë nuk do të kursejë’/ Motra e Haklajve tregon bisedën me Izet Haxhinë

Motra e Haklajve

Zylfije Haklaj, motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë përmes një komenti në një status në Facebook shprehet se ka pasur një bisedë me Izet Haxhinë, i cili u ekstradua pak muaj më parë nga Turqia në Shqipëri, ndërsa pret rihapjen e dosjes ‘Hajdari’ ku është dënuar me 25 vite burg. Zylfije Haklaj pas bisedës me Haxhinë thotë se, Izeti ishte shumë i qetë.

Ishte shumë kënaqësi dje kure fola me Izet Haxhia! Ishte shumë i qetë dhe pa emocione, më e ashpër isha unë që isha në liri se Izet Haxhia! Por patjetër që nga njëherë njeriu ka ato shqetësimet dhe streset e jetës. Izet Haxhia është shumë i ekuilibruar dhe ashtu dëshirojë të jetë gjerë në fund të betejës aspak të lehtë por me të drejtën e Zotit!

Zylfije Haklaj

Ndërsa e dashura e tij, Franca ka reaguar duke bërë një paralajmërim të fortë.

Izeti eshte shume i qete, te siguroj! Por do jete po aq i pameshirshem ndaj kujtdo qe do t i dale para te vertetes. Asnje dhe asgje nuk do kurseje!!!! Izet Haxhia Dhe me tha prerazi te heq dhe bllokoj ata qe ai nuk i deshiron me ne fb e tij! Ata qe kercenojne nje femer, ata te paburra, qe mendojne se te gjithe jane djalli, meqe vetem djallîn njohin! Une jam ne tjeter kategori, qofte familjare, qofte edukate! Turp t ju vije te gjitheve ju!!! Izet Haxhia Miqte e tij me te ngushte, prej te cilleve ndodhet ne burg per te mos i tradhetuar,i dolen armiqte me te eger!!! Asnje s do kurseje!!!

E dashura e Izet Haxhisë

Zylfije Haklaj pak javë më parë në një intervistë ekskluzive për Shqiptarja.com tregoi vrasjet në Tropojë dhe rolin e Sali Berishës.


Komentet ne Facebook-un e Izet Haxhise

 

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • sapa: 23/08/2018 05:48

    Permasat e krimit ne Shqiperi jane aq te medhaja saqe jo Izet por sikur te mblidhen te gjithe nejrezit kudo qe jane me cdo lloj dokumentacjoni qe disponojne nuk kane asnje shans te bejne dicka kunder Saliut jo se jo por edhe kunder politikaneve kriminele te tjere qe jane me shumice duke filluar nga presidenti i republikes.Ky vend ka mbaruar me kohe.

    Përgjigju
  • Timi: 22/08/2018 23:33

    Te mundohet te shpetoje vete Izeti. Mos te pwrpiqet te sjellw pranverwn arabe se ketu nuk ka shprese. Do digjet si i njomi ne tw thatw.

    Përgjigju