Asnjë viktimë nga koronavirusi në vend, regjistrohen 63 qytetarë të infektuar në 24 orë

Asnjë viktimë nga koronavirusi në vend, regjistrohen 63 qytetarë të infektuar në 24 orë

TIRANË- Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 63 qytetarë të infektuar me koronavirus. Fatmirësisht, nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja janë regjistruar në këto bashki:

36 në Tiranë,  4 në Lushnje, nga 3 qytetarë në Durrës, Fier, Sarandë, nga 2 qytetarë në Mirditë, Gjirokastër, nga 1 qytetarë në Shkodër, Lezhë, Dibër, Mallakastër, Vlorë, Delvinë, Tepelenë, Pogradec, Devoll, Elbasan.

Aktualisht janë 512 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orë janë shëruar 65 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,882 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (28 Shtator 2022) 

Raste të reja ditore                63
Të shëruar në 24 orë             65
Të shtruar në spitale              5
Humbje jete në 24 orë           0
Testime ditore                       656

Testime totale                   1,980,218
Raste pozitive                   330,983
Raste të shëruara             326,882
Raste Aktive                      512
Humbje jete                       3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: 

Tiranë                    259
Elbasan                 53
Fier                        44
Vlorë                      37
Durrës                    26
Dibër                      19

Shkodër                 17
Korçë                     15
Lezhë                     14
Gjirokastër             13
Berat                      10
Kukës                      5

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana