Barbara d'Urso mposht paragjykimet për kinezët e koronavirusin, darkon në një restorant aziatik

Barbara d'Urso mposht paragjykimet për kinezët e koronavirusin, darkon në një restorant aziatik

Barbara d'Urso

Moderatorja e njohur italiane, Barbara d'Urso ka mposhtur të gjitha paragjykimet në lidhje me kinezët e koronavirusin dhe ka darkuar në një resporant kinez.

Sipas Tigicom, ajo ka postuar në profilin e saj në Instagram një foto ku ka vënë hashtag ‘restorant kinez’.

"Ka pasur raste racizmi, njerëz duke fyer kinezët në rrugë, koronavirusi nuk transmetohet përmes ushqimit.

Këtu është gatim shumë i pasur, ajo që ata shërbejnë në fund të vaktit.

Unë e ha atë përpara jush dhe ju ftoj të shkoni në Restorante kineze”, ka  thënë Barbara në TV, gjatë momentit të tregimit të efekteve shkatërruese të psikozës ‘koronavirus’ në ambientet në lindje të Milanos, ku ishte krijuar shumë paragjykim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

'Mesazhi' i Yuri Kim me vizitën në Tropojë

'Mesazhi' i Yuri Kim me vizitën në Tropojë