SOLIDARITETI/ Basha anulon festën e themelimit të PD-së: Fondet për banorët e prekur nga tërmeti

TIRANE-Partia Demokratike ka anuluar aktivitetet e planifikuara  për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të partisë. Selia blu njofton se të gjitha fondet e përcaktuara për këto aktivitete se bashku me kontribute të anëtarëve dhe simpatizantëve të saj do të shkojnë në ndihmë të personave të goditur nga tërmeti i 26 Nëntorit.

PD-ja thotë se solidariteti me të dëmtuarit nga tërmeti dhe mbështetja maksimale për ta është mënyra më e mirë për të përkujtuar data të rëndësishme që shënojnë ngjarjet e Dhjetorit 1990, nga Lëvizja Studentore tek shpallja e pluralizmit dhe lindja e Partisë Demokratike.

Që prej tërmetit të 26 nëntorit Partia Demokratike, thotë më tej se ka anuluar disa aktivitete kombëtare për t'ju përkushtuar me të gjitha mundësitë dhe burimet e saj njerëzore situatës pas tërmetit në terren pranë njerëzve në emergjencë.

"Më herët Partia Demokratike anuloi aktivitetet për 28 nëntorin, kreu i demokratëve anuloi vizita te parashikuara jashtë vendit ndërsa në Ditën e Rinisë me 8 dhjetor, të rinjtë e Forumit Rinor e kthyen në ditë solidariteti duke mbledhur dhe shpërndarë ndihma për familjet e goditura nga tërmeti" mbyllet njoftimi i zyrës së shtypit të PD-së.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

  • Toni: 10/12/2019 21:32

    Pse nuk dhuron leket e lobingut antishqiptar qe me shume gjasa i ke dhurate nga Putin?

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë/ Gjendet e pajetë në banesë nëna! Shoqërohet në Komisariat i biri