Basha 'djeg' protestën! Rri në Bruksel për të shmangur prokurorinë!

Basha 'djeg' protestën! Rri në Bruksel për të shmangur prokurorinë!

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha, për herë të parë nuk është në krye të protestës së opozitës së bashkuar kundër qeverisë Rama. Kryedemokrati ndodhet në Bruksel prej ditës së djeshme, ku u shpërnda edhe nga zyra e PD-së një takim me kryetaren e CDU-së.

Edhe pse dita e sotme nuk kishte një axhendë takimesh në Bruksel, të paktën jo të zbardhura nga zyra e shtypit në selinë blu, Basha ka zgjedhur të mos jetë i pranishëm në protestën e gjashtë që opozita mban kundër qeverisë Rama. Dhe për këtë, arsyeja duket se është shumë e fortë sesa takimet në Bruksel. Kryetari i Partisë Demokratike është thirrur nga Prokuroria e Tiranës përsa i përket dosjes së lobimit në SHBA.

Në protestë është parë bashkëshortja e liderit demokrat, e cila nën shoqërinë e ish-deputetëve të tjerë demokratë duket se do të udhëheqin protestën në mungesë të liderit.

Burime nga Partia Demokratike thanë dje për Shqiptarja.com se Basha do të qendronte mbrëmë në Bruksel dhe ende nuk kishte gjë të sigurt nëse do të ishte në protestën e sotme para parlamentit në të njëjtën kohë kur mbahet edhe seanca plenare.

Basha me lëvizjen e fundit po e shmang hapur ngjitjen në shkallët e Prokurorisë së Tiranës? Bashkë me të janë thirrur edhe Gazmend Bardhi dhe Arben Ristani.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rema: 21/03/2019 12:56

  Lasgushi I Rames qe do fluturonte nga Brussels ne Tirane e kanceloje fluturimin se nuk eshte I sigurte

  Përgjigju
 • Protestues: 21/03/2019 12:52

  BASHA ka telefon pak rendesi ka prezenca eshte populli qe Ben PROTESTEN

  Përgjigju
  • ke_te_drejte: 22/03/2019 01:55

   Mire e ke. Ishte ngritur I gjithe populli...nuk kishte nje vend bosh per Lulken. Ai I drejtoj me telefon nga brukseli se po te ishte aty "protesta e popullit" do ishte akoma me e gjate.....duhej te prisnin lulin sa te hiqte kembet zvarre....shalngjitmi...

 • Spiuni: 21/03/2019 12:26

  Ka len at qenin plakqe quhet berish sot.

  Përgjigju
 • S.P.A.K. vonon por nuk harron: 21/03/2019 12:15

  me ne krye bashen ilir dhe monika kokmadhen sali berisha e ca tjere po levizin si gjarpri nen gure ti shpetojne drejtsise , ata po mundohen me cdo kusht te sabotojne dhe jane gati ta djegin kete vend per interesat e tyre

  Përgjigju
 • Ariu: 21/03/2019 10:41

  Do e ket lene avjoni.

  Përgjigju
 • Ervini: 21/03/2019 10:31

  https://balkaneu.com/albanian-opposition-leader-basha-attends-epp-assembly-in-brussels/ artikulli flet vete se ca takimesh paska pasur

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Ndeshja Shqipëri-Islandë, policia plan masash, nga ora 18:00 bllokohen disa segmente rrugore

Ndeshja Shqipëri-Islandë, policia plan masash, nga ora 18:00 bllokohen disa segmente rrugore