Basha: Dola sot për të bërë pazaret dhe pashë që po respektohet distancimi social!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ndihet shumë mirë për faktin se qytetarët i kanë zbatuar rregullat e vendosura për parandalimin e përhapjes së COVID-19, veçanërisht distancimin social.

Ai ka ripërsëritur thirrjen për t'i respektuar në mënyrë rigoroze të gjitha urdhrat, për të mirën e familjes dhe të afërmve. Sakrifica, përkthehet në betejë të fituar, thekson kryedemokrati.  

"Të dashur bashkëqytetarë, si shumë prej jush sot dola për disa blerje dhe pashë me kënaqësi respektimin e rregullave te distancimit social. Ndonëse është një ditë e bukur pranvere, nuk duhet të harrojmë që jemi në kushtet e emergjencës dhe karantinës. Ndaj dua tju përsëris sërish thirrjen time të respektoni të gjitha udhëzimet mbi distancimin social, sidomos kur jeni jashtë për nevojat e ditës! Ruani me fanatizëm distancën 1,5 metër! E di që për shumë prej jush po bëhet e vështirë, por ju lutem mendoni se në këtë mënyrë po ruani veten, familjen dhe të afërmit tuaj. Çdo ditë sakrificë për të ruajtur jetën dhe shëndetin është një betejë e fituar. Bashkë do tia dalim", shkruan Basha.

Postimi i plotë i kyedemokratit Lulzim Basha

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Rahman Gashi: 08/04/2020 14:59

  Hahaha. Mire e the .pas 3 javesh i doli gjumi Lulushit

  Përgjigju
 • retu: 08/04/2020 14:39

  sot qebka per tu bere tapë, luli mbas 3 javesh gjum ka dal ne pazar.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!