Basha flet për ngacmimin seksual nga polici: U kthye në detyrë nga PS, në vend që t'i mbronte, abuzonte me fëmijët

Gjatë fjalës së tij në Lushnje, Basha foli edhe për rastin e ngacmimit seksual të minorenes nga një polic në zonën e Malësisë së Madhe. Ai tha se gjatë qeverisjes së të majtëve janë hequr nga puna njerëz për të emëruar kriminelë dhe perversë.

"Kanë hequr nga puna njerëz për të futur në punë kriminelë dhe perversë. E patë atë që ndodhi në Malësi të Madhe sot? Atë e kapte Ligji i dekriminalizimit. E kishin hequr në 2015 se e kapte dekriminalizimi dhe e kanë kthyer dhe e patë si abuzonte? Në vend që të mbronte fëmijët, abuzonte me vajzën 15 vjeç", tha Basha.

Polici ra në prangat e kolegëve të tij pas zbulimit abuzimit seksual me një 15-vjeçare. Arrestimi i tij erdhi një orë pas denoncimit të nënës së të miturës në media. (lexo ketu)

m.v./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?

Komento

Komente

 • Tata: 11/02/2019 22:10

  Po po o lul k**ja se ti do u rrish policeve duke u lidh dhe zgidh ushkuret .Morttja politikes tende te vrimes se celsit .pa pik burrerije .po vetem nxije o tncift zoti

  Përgjigju
 • arjan: 11/02/2019 17:35

  Lulzim basha, harrove Yllin Pango ti? Gjithkush mban pergjegjesite e veta....

  Përgjigju