Basha: Nesër vendosim me forumet për vijimin e aksionit opozitar

Kryetari i  PD-së, Lulzim pas protestës së djeshme të opozitës po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët. "Dje ishte një ditë e jashtëzakonshme pa kthim. Media ka qëndruar në të njëjtat kushte, madje më të vështira duke ecur mbrapsht për 9.5 km për të raportuar LIVE këtë ngjarje.  Që nga ardhja e Beker dhe deri te protestat e shkurtit, dje ishte një marshim epik për katër orë. Një mirënjohje të jashtëzakonshme kam për të gjithë ju, që ishin pjesë e kësaj ngjarje historike. Shumë prej jush ishin të rraskapitur nga gazi dhe dhuna dhe shantazheve dhe presioneve dhe ndalimeve të paligjshme nga banditë me uniformë. Ky marshim protestë, dikush tha ishte 9.7 km, manifestim shprese për të gjithë shqiptarët. Ky ishte një mesazh kombëtar i qartë dhe i prerë dhe në vecanti për pengmarrësin e Shqipërisë.  Nuk do të ketë asnjë hap pas, vetëm përpara. Falenderoj socialistët që iu bashkuan dje protestës, disa i takova, duke dhënë një mesazh të qartë, kjo është beteje për transforimin e Shqipërisë. Kemi dhe do të kemi mbështetjen e atyre që nuk pranojnë pandëshkueshmërinë e politikanëve të kapur dhe afera. Nesër kam thirrur forumet më lë larta të PD-së për aksionin opozitar. Ky është momenti për ti itensifikuar dhe për të vijuar me vendosmëri betejën tonë. Në grahmat e fundit me një ngjashmëri fatale. Po të zbatohet ligji i dekriminalizmit disa nga kandidatët" tha ai.


Lajmi kryesor:

Basha: Gati për negociata me ndihmën e ndërkombëtarëve, por pa Ramën


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?×

Lajmi i fundit

John

Rama: Von der Lyen avokat e palëkundur e integrimit të rajonit, BE është lodhshme, por duhet durim