Basha rikthen Besnik Mustafajn në PD, zbulohet detyra që i besohet ish-ministrit të Jashtëm

Basha rikthen Besnik Mustafajn në PD, zbulohet detyra që i besohet ish-ministrit të Jashtëm

TIRANE-Shkrimtari Besnik Mustafaj, ish-ministër i punëve të jashtme dhe një nga themeluesit e Partisë Demokratike do të rikthehet sërish në selinë blu.

Gazetarja e Report Tv  Danjela Maloku mëson nga burime pranë selisë blu se lidershipi demokrat i ka propozuar Mustafajt që të jetë pjesë e komisionit që do të vlerësojë kandidatët për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të vitit 2021.

Në krye të këtij komisioni pritet që të jetë Genc Ruli, një tjetër i larguar nga Lulzim Basha në 2017.

Komisioni për vlerësimin e kandidatëve për deputetë ende nuk është ngritur, por Lulzim Basha po tenton që të pajtohet me gardën e vjetër duke u propozuar rikthimin në këtë strukturë.

Përveç Rulit dhe Mustafajt pritet që në ditët në vijim të zbulohen edhe emrat e tjera që do të jenë pjesë e këtij komisioni.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BESNIK GAGAÇI: 20/07/2020 10:26

  O LYL DYRDYLI PO ME KSHU LLOI MBETURINASH SI BESNIK MUTAFAJ DO BOSH HAJËR TI O KALBAROQ O LYLI NDROQ. A MJER SHQIPRIA ME MUSTAFA MUTAHAJA SHQIPRIA DO JA KALOI DHE NORVEGJIS O LYLI KRIMINEL KOMPLET DEBIL.

  Përgjigju
 • Erik: 20/07/2020 08:24

  Kur ka qene larguar Besniku nga PD? Po jep "efekt" fushata e Bashes per kthimin e themeluesve ne parti.

  Përgjigju
 • raul: 20/07/2020 08:15

  Ishalla i dergojne ne zyre dhe Desaden ketij Mustafajt si ndihmese qe te kullohet pak se eshte bere si uk shurdh, nuk e di per cfare i hyn ne pune ky njeri pd-se kur ky nuk ka ndritur as si minister i jashtem bile eshte i vetmi minister i jashtem i shkarkuer ne 30 vjet.

  Përgjigju
 • Uturaku: 19/07/2020 18:37

  Ky Besnikja asht shoku em...hahaha

  Përgjigju
 • [email protected]: 19/07/2020 18:04

  Nje dite para ardhjes se te madhit George Bush ne Shqiperi, ky me detyren si minister i jashtem doli ne media dhe tha: do kerkojme nje autonomi te zgjeruar per Kosoven. Dhe pasi u deklarua nga Bushi pavaresia e Kosoves Berisha e hoqi per makarronat qe hante me sekretaren ne mal te zi demek. Ky eshte agjent i konfirmuar i Serbit, mos u mashtroni.

  Përgjigju
 • tori: 19/07/2020 17:02

  mustafaj,top pipongu ska faj

  Përgjigju
 • peoples: 19/07/2020 17:02

  Jadhe Salisti radhes nga TropojaU shofte fara e salisteve fatkeqesia e Shqiperise

  Përgjigju
 • Kaçi: 19/07/2020 15:53

  Tashi e siguroi basha ate te gjatin e gomarit te gjyshit tim

  Përgjigju
 • Johani: 19/07/2020 15:50

  Ububu po poziten qe i paska dhane, prandaj nese mustafa e pranon kete "titull" e legjitmon prejashtimin qe dikur i ka ba basha dhe ul edhe me teper ato pak vlera qe ka patur, dikur i prejashtuar dhe i ber rezil nga vet basha tash rikthen,qe i bie laj mu.... me shur..., a kane moral keta njerez o Zot.

  Përgjigju
 • Uiii: 19/07/2020 15:43

  U kthy dhe nji sahanxhi

  Përgjigju
 • O tej: 19/07/2020 15:37

  Na mbyten Spiunat Partia Demokratike Parti e Spiuneve dhe Bashkepuntoreve te Sigurimit te Shtetit

  Përgjigju
  • O i keshillit: 19/07/2020 19:45

   PD Parti i spiuneve dhe e pederasteve

 • Loli: 19/07/2020 15:26

  O Toç ! me Genc Rrula e keshi fytyrash te konsumoara si ky spiuni tjeter,kurr nuk ke per te mare pushtet,Genc Ruli doli miliarder nga PDja tani kerkon perseri pushtet per ti rritur miliardat e vjellura se ky eshte specialist per te vjellur o toç?

  Përgjigju
  • Zani Burimi: 19/07/2020 21:15

   O Loli, Po si nuk lodheni mor burra?!Ky ka mbetur pa leke dhe prandaj e ka marre ne pune Luli.

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Makina përplas të miturin në aksin Fushë Krujë, shoferi largohet nga vendngjarja

Makina përplas të miturin në aksin Fushë Krujë, shoferi largohet nga vendngjarja