Basha sulmon sërish Ramën: Me heshtjen e tij mbron dhe promovon kriminelët që vjedhin zgjedhjet

Edi Rama dhe Lulzim Basha

TIRANË- Kryedemokrati Lulzim Basha ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama dhe anëtarët e Partisë Socialiste. Përmes një deklarate të bërë pasditen e sotme Basha tha se në grupin e Rilindjes vepron kodi i heshtjes që në zhargonin mafioz njihet si "omerta", teksa akuzoi kryeministrin Edi Rama se me heshtjen e tij mbron dhe promovon kriminelët dhe hajdutët që i përdor për të vjedhur zgjedhjet.

"Si në çdo organizatë kriminale, edhe në grupin e strukturuar kriminal të Rilindjes së Edi Ramës vepron kodi i heshtjes që në zhargonin mafioz njihet si "omerta". 

Omerta për bankimatin personal Dako, omerta për Pjetrin, omerta për Jorgo Kajmakun, omerta për milionat e vjedhura shqiptarëve dhe miliona të tjera të shpenzuara për luks pushtetarësh kur shqiptarët zhyten në papunësi dhe varfëri.

Me heshtjen e tij Edi Rama mbron dhe promovon kriminelë dhe hajdutë dhe i përdor ata për të vjedhur zgjedhjet, sepse bashkë me ta pasurohet duke vjedhur shqiptarët dhe pastruar paratë e krimit.

Por sa kohë Edi Rama është në zyrën e kryeministrit, nuk do të ketë as drejtësi dhe as demokraci, as punësim as mirëqënie sepse pushtetarët e korruptuar, kriminelët dhe oligarkët do të vjedhin dhe dhunojnë shqiptarët.

Hajduti Psiqik përbën rrezik për jetën, mirëqenien dhe sigurinë e çdo familje. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm. Që të shpëtojmë Shqipërinë nga kriminelët me pushtet, duhet të largojmë Edi Ramën", shkruan Basha.

Foto e publikuar nga Basha

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • KAKA KAKA KAKA -BASHAAAAA: 29/08/2019 09:59

  BASHA E KA GOJEN SI BYTH PULE E QIT VETEM BIZGE NGA GOJA NE KOTECIN E MEEDIES BASHA ESHTE PULA QE BO ME SHUME GLASA SE TE GJITHA SHTAZET E PULARISE SE BASHKU DHE SHQIPKARET MREKULLOHEN SAHER SHIKOJNE BIZHEN QE SHPERTHEN NGA GOJA E BASHES DHE PSE JO FRYMEZOHEN NGA AJO BIZGE ME BO RREVOLUCIONE ALLA SHTAZESH

  Përgjigju
 • RRËTELIJA: 29/08/2019 07:38

  O lyl sa të jesh ti në pd kjo parti do jet pargia e leshit. Se kjo parti kshu ka qen gjat gjithnkohës. Parti hajdutēsh e parti injorantësh.

  Përgjigju
 • Popull: 29/08/2019 01:44

  KUR DO FILLOJNE PROTESTAT POPULLORE PER RREZIMIN E RILINDJES SE RAMES KJO ESHTE PYETJA QE DUHET TI BEHET BASHES KA SHKU ATY SA NUK MBAN ME PRESIM SHPERTHIMIN E POPULLIT

  Përgjigju
 • edi: 28/08/2019 22:33

  “Miliona sy janë drejtue sot kah ju”- Zoti Sami Repishti .Qofshi i bekuar dhe si nje kolos dhe mendimtar per rrjedhat ne Kombin Shqipetar ,e shohim se ty si human te godit ne dejet tuaja ,qe ke bere dhe vazhduar kerkesen dhe ndihmen per arritjet ,e nje suksesi ne Democracy , Por njeri i drejtesise dhe respektit human ,gjerat kane filluar shume te komplikuar ne shtetin Shqipetar Ardhja e e asaj qe me te drejte duhet thirrur SLOGAN per Democracy ,qe zhgenjeu cdo Shqipetar aq i uritur ,kur thame se ja arritem ne Democracy .Por jo ato bandite qe u linden ,rriten dhe edukuan nen rregjimin Komunist ,sollen nje anomali dhe percarje Popullore vrasje dhe goditje pas shpine kur u be bashke me Partine Konuniste L.S.I-se Kllonim aq i pa degjuar qe peshoje dhe rendoje te ardhmen dhe hapjen per nje Democracy reale , rrinim sebashku dhe enderronim se si do te dukemi dhe shihemi ne Boten e Emancipuar ne Shqipetaret qe jemi dermuar dhe neglizhuar ne Shqiperi dhe jashte saj Filluan vjelljet mashtrimet ,bastisjen e tere Pasurise Kombatare bashke me Floririn ku prodominuan Partia per Democracy dhe aleatja Komuniste L.S.I . Gjithcka u shua tek Shqipetaret ,si ai qiri i fashitur nga era , Sot cfare shohim dhe degjojme keto bastarde me emrin demokrate ,jane kethyer si Qent qe kerkojne kocken e fundit qe lane gjate Qeverisjes Berishiane nje Kopuku plak qe solli pabesine dhe hasmerine qe ai ka ushqyer dhe enderruar ,gje qe u fashit e ardhmja e cila qe shpresa e pare dhe Humane qe kishim enderruar dhe u preme ne bese Keto Langoj demokrate or me mire Kodoshet e Kllonimit te asaj strategjie qe u bashkuan duke kerkuar me force ardhjen ne Pushtet , ku here pas here kane ndryshuar Pozicionin me kerkesa per te ardhmen Zgjelljet e Lira e te Ndershme ,Kerkohet nga keto te pa Ndershem qe e paten Kombin ne dore dhe i groposen qellimet dhe premtimet ,Aresyeja se ishin te leshuar si ato gopseke te pa ngopur qe te Qeronin dhe merrnin e Villnin per vehten e tyre ,gjithcka se mendohej se keta batakcinj qe erdhen pa breke nga rregjimi duhej te njiheshin si demokrate te zgjellur dhe me doren e hekurt dhe pa asnje aresyeja njerezore kerkonin Credit , pervec gjithe asaj rremuje dhe batardie qe sollen sa mberriten me dy gishta lart ,qe shume shpejt ja futen Kombit e Popullit ne Prapanice Keto lloj krumash qe qelben Kombin ,nuk duhet jo te pretendojne ,por SPAK DHE DREJTESIA TI GROPOSE NJE HERE E AI POPULL KURRE TE MOS I DEGJOJE KETO KUKUVAJKA BASTARDE TE ASAJ FELLIQESIRE QE THIRRET DEMOKRACI

  Përgjigju
 • O tej: 28/08/2019 21:52

  A ke siguru brisqe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e ish-deputetit Pashko Ujka, kush është personi i dytë i arrestuar (EMRI)