POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Basha:Sa herë vesh diçka të çuditshme, Rama ka falur një copë bregdeti

Kryetari i PD, Lulzim Basha ishte sot në zonën e Urës Vajgurore zhvilloi takime me biznesin e vogël.  Ai akuzoi sërish kryemisnitrin Edi Rama se ka ndërthurur interesat e oligarkëve me me rryshfete. Basha tha se në vend nuk ka qeveri por një bandë e cila është kapur duke vjedhur

"Rama ka ndërtuar një sistem ku ka ndërthurur interesat e 5 oligarkëve me rryshfete të majme për vetëm e tij dhe ministrat e tij, se kur i rrotullon prapë se prapë punët aty me njëri-tjetrin i llokoçisn. Ikën Damiani, vjen Belinda, Belinda bashkë me Damianin, bashkë me Afrimin. Nuk ka më qeveri. Kemi një bandë e cila është kapur duke vjedhur. Janë kapur duke vjedhur votat dhe në këtë moment ka prerë lidhjen me popullin.

Në momentin që ai e merr pushtetin jo përmes votës ai nuk e ka më frikë qytetarin. Kemi një kryeministër që e ka mendjen të bëjë barcaleta, të tallet, dhe të bëjë paratë e shqiptarëve rrush e kumbulla. Sa herë ta shikoni në ekran duke këputur mufka ose duke bërë truket e veta gjoja me veshje, sa herë që është duke bërë atë, është duke vjedhur diçka të madhe. E ka mendjen që ju ta shikoni se si flet, çfarë vesh, në atë moment ai po bën një vjedhje të madhe.

Në atë moment ai i ka dhënë një oligarku një kontratë, ose i ka falur një copë bregdeti, ose një pus nafte, një leje minerare, leje ndërtimi në kundërshtim me ligj duke pastruar paratë e drogës, ose ka devijuar lumin që të grabisë pronat e qytarëve. Çdo moment propagande e Edi Ramës, prapa kësaj fshihet një vjedhje e madhe", u shpreh Basha.

Ai ftoi qytetarët që t'i bashkohen protestës së opozitës në datë 16 Mars.

m.v./r.k.
Komento

Komente

  • toni: 12/03/2019 19:32

    ndonje dite do te fali dhe ty ne ndonje kopesht zoologjik

    Përgjigju
  • Ilir: 12/03/2019 19:30

    Ti mor legen flet per det? Po ti firmose me bakojanin ne Tirane shitjen e detit. Edhe babi te rrite mbi koke...! O jurist

    Përgjigju