Bastisjet ruse në Kherson, Kiev: 3 të vdekur! Sulmet goditën edhe spitalin

Bastisjet ruse në Kherson, Kiev: 3 të vdekur! Sulmet goditën edhe spitalin

Bastisjet masive ruse goditën Khersonin ditën e sotme. Kjo është raportuar nga burime të administratës rajonale të cituara nga Ukrainska Pravda , sipas të cilëve ka edhe një spital në mesin e objektivave të goditur. Sipas këtyre burimeve, janë të paktën tre viktima.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ukraina rekruton ushtarë të rinj! Kievi: Zmbrapsëm 16 sulme ruse në rajonet Donetsk dhe Luhansk! Zelensky: Kemi nevojë për raketa me rreze të gjatë veprimi!


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Miratohet plani prej 2 miliardë eurosh fonde nga BE-së për municionet në Kiev

Miratohet plani prej 2 miliardë eurosh fonde nga BE-së për municionet në Kiev