Më 13 dhjetor do të ketë një konferencë ndërkombëtare për Ukrainën

Më 13 dhjetor do të ketë një konferencë ndërkombëtare për Ukrainën

1669927657_biden.PNG

Më 13 dhjetor të organizohet një konferencë për të mbështetur Ukrainën. Sipas deklaratës së përbashkët të Joe Biden dhe Emmanuel Macron pas takimit të tyre në zyrën Ovale, Konferenca ndërkombëtare do të mbahet në në Paris.  Ata thane se konferenca  është një nga objektivat e përpjekjeve për t'i dhënë fund konfliktit të Ukrainës

Presidentin francez, Emmanuel Macron, i ishte bashkuar konferencës së Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë për bisedimet e mëtejshme për luftën dhe caktimin e datës së kësaj konference. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Macron- Biden: Të gatshëm të flasim me Putin! Konferencë ndërkombëtare më 13 dhjetor në Paris


S.S/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Saimir Tahirin, shkak mungesa e prokurorit! Ish-ministri kërkon lirinë pas njohjes së kohës së paraburgimit

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Saimir Tahirin, shkak mungesa e prokurorit! Ish-ministri kërkon lirinë pas njohjes së kohës së paraburgimit