Dëbora e pranverës u shkatërron pemtarinë banorëve të Klosit

Zonat malore ditët e fundit po përballen me një ulje të konsiderueshme të temperaturave, ku nuk kanë munguar edhe reshjet e dëborës.

Në fshatin Bel në Bashkinë Klos situata duket e rënduar për shkak të dëborës, pasi banorët shprehen se ngrica po u shkakton probleme në pemtari.

Sipas tyre, nga pemët që kishin lulëzuar, nuk pritet të marrin ndonjë prodhim të madh pasi ngricat që janë shfaqur prej tre ditësh i kanë dëmtuar ato.

Ndërkohë prania e akullit dhe e dëborës ka vështirësuar edhe kalimin në akset kryesore të zonës por nuk raportohet për bllokim rrugësh.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Reforma Zgjedhore, Varheley: Shqipëria bëri një hap të rëndësishëm drejt Europës