POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Angli/ 4 fëmijë humbin jetën brenda një shtëpie të përfshirë nga flakët, 3 persona dërgohen në spital

Pamje nga vendi i ngjarjes

ANGLI- Katër fëmijë kanë vdekur pas një zjarri të rënë në një shtëpi në Staffordshire. Banesa është përfshirë nga flakët në orën 02:40, ndërkohë që shkaqet ende nuk dihen.

Një fëmijë tjetër dhe dy persona të rritur janë dërguar në spital, ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Sipas mediave të huaja, dëmtimet e tyre nuk besohet të jenë kërcënuese për jetën.


Ndërkohë që zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje, autoritetet vendase kanë filluar hetimet për zbardhjen e situatës. "Në këtë moment të vështirë, mendimet tona janë me familjen", është shprehur një përfaqësues i Policisë së Staffordshire.

a.s./Shqiptarja.com
Komento