Çfarë tha Sali Berisha, Basha e Meta në 2011 (VIDEO)

Sot bëhen 10 vjet, ku armët e pushtetit të Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe Ilir Metës, qëlluan mbi 4 qytetarë të pafajshëm duke u marrë jetën ndërkohë që dhjetra të tjerë u pl agosën.

Rrjetet sociale kanë kujtuar këtë ditë. Në video shihet Sali Berisha që flet për thika me helm e çadra pistoletë dhe vrasje te mundshme te Edi Rames me snajper, Lulzim Basha që thotë se Pol icia do te jetë në krye të detyrës dhe Ilir Metës që thotë se protestuesit ishin flokëpalarë.

Në fund, video e publikuar nga rrjetet sociale shkruan: 21 Janar nuk harrohet./Lexo

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento

Komente

 • Leka: 21/01/2021 17:20

  Ja pra ku është edhe moralisti dhe puntori i papar që sot e gjithë ditën rreket tu mbushi mendjen Shqipëtarve se ai është politikan i ri i shkolluar në perëndim i famshmi Lylëzim Basha si ministër i brendshm që në atë koh jo që nuk dha dorheqjen ( minimalisht ) por edhe krekosej se do vriste edhe të tjer si një çirak mbas podronit të madhërishm Saleh Sheqere Berishoviç

  Përgjigju
 • Pelioni: 21/01/2021 15:48

  Ja fatkeqsia e kombit Salhe, Like, Lulush, që tash 30 vjet nuk ngopen me gjak shqiptari.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Largohen nga Shqipëria dy trajnerët italianë të Dinamos