Çim Peka kërcënon Ramën: Ke prekur mitin Berisha, tani nuk të mbron dot askush pasi të merret vendimi! S’ke ku fshihesh

Çim Peka kërcënon Ramën: Ke prekur mitin Berisha, tani nuk të mbron dot askush pasi të merret vendimi! S’ke ku fshihesh

Çim Peka

Çim Peka ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama, të cilin e bën përgjegjës për rrahjen e Berishës. Sipas tij, tani Ramën se mbron dot askush nga reagimi i Berishës.“Pasi nuk sajoi dot një tropojan kundërshtar të Sali Berishës (që ka me shumicë) për të “zh‘burrëruar” të paprekshmin, u drejtua tek ”Zona e Parë Operative” ku ka nga ata që para nderit dhe zakonit, kanë partinë. “I paprekshmi” qenka i prekshëm.

Ky ishte mesazhi që Rama dje kishte nevojë, ishte fiks dita kur ai do e arrinte qëllimin me shpresën se lajmi do sfumohej nga samiti. Dhe mesazhi jepej.

Mesazh për kë?

a- Mesazh për bandat që Sali Berisha u përmend emrin. Dje u tha atyre: “Keni lejen time, po e prek unë i pari, tani radha juaj”.

b- Mesazh për të vetët që po e shantazhojnë me nxjerrje skandalesh.

c- Mesazh për ndërkombëtarët që “cubi” jam unë e jo Berisha. Deri këtu nuk i kishte keq llogaritë.

Ku gabove?

Ti nuk e kupton se ata që i kanë qëndruar Sali Berishës pas edhe kur u vranë Azem Hajdarin në oborr të shtëpisë së tyre, nuk i qëndruan Berishës nga pas për interesa. Bandat gjithmonë rrinë pas qeverisë. Këtej nga është Berisha, në shumicë më i rëndësishëm është miti se pagesa. Ke prekur mitin, prit reagimin.

Afër mitit, të gjithë e dinë që as Gregu, as Olsi nuk të dhimbsen. Ama vetja të dhimbset shumë. E sigurtë që ti nuk do shkosh në kafen e parlamentit, do rrish me roje në sallë, do shtosh rojet kudo. Por mos rri i qetë. Rëndësi ka që demokratët të marrin vendimin të të japin mësimin. Të tjerat rregullohen. Nuk ka Çuç e kokë Rrumbullak që të qetëson.

Berisha nuk mund ta bënte aktin i pari, e bëre ti. Faleminderit. Pas shpalljes “non grata”, kjo e djeshmja ishte shërbimi me i madh që i bëtë Sali Berishës. I bashkove njerëzit prapë rreth tij. Ti tregove që ke shumë informacion, që Berisha është pa cuba rreth tij.

Gabove vetëm në diçka. Fuqia e Berishës nuk ka qenë kurrë tek cubat, por tek ajo që ai përfaqëson për njerëzit. Këtu gabove.

Rëndësi ka qe ai ta marrë vendimin që të të japë mësimin. Të tjerat janë të thjeshta. Historia kur Ahmet Zogu iku dhe ia la Shqipërinë pjellës së Miladinit dhe Dushanit, nuk do të përsëritet më”, shkruan Peka te Syri.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Jimmy: 08/12/2022 21:10

  A mor djal te shkoj mundi kot!e bere me me nje sy te nxir ti kishe fut nje plumb ballit dhe do shpalleshe hero!!do ta kishe kalu Avni Rustemin!!

  Përgjigju
 • Ademi: 08/12/2022 11:54

  Ky pseudo gazetar eshte pasuruar nga saliu eshte kahil te shesi nenen ,baban,motren,gruan per interes te lekut,alabak ka lindur dhe ashtu injorant do ngelet .

  Përgjigju
 • velo: 08/12/2022 09:34

  Ramiz Alija pas viteve 90 dilte i vetem, pa shoqerues dhe shetiste nga Liqeni. Sala , i rrethuar nga 500 malok koke pa lare, e peshtyjne dhe e rrahin si klysh qeni mu ne mes te bulevardit.

  Përgjigju
 • Tani: 08/12/2022 08:59

  3 mesazhet që përmenden tregojnë strategjinë që përdor Berisha kur dhunon të tjerët. Cimi duhet falenderuar që i bëri publike.

  Përgjigju
 • Qim Breka: 08/12/2022 08:47

  Në një vënd demokratik këto pallavra quhen kërcënim. Ky zotëria duhej kapur prej zhelesh( siç ka thënë ajo demokratja e madhe) dhe duhej rras mren.

  Përgjigju
 • Gjergj: 08/12/2022 08:29

  Janè kontigjent i TOKÈS SÈ XANUN, duhet ti kuptoni. Berishès, thotè Peka, nuk i paskan shkuar pas hordhitè pèr interes. Tè rrjedhin lotèt, kur sheh dhe dègjon pèr kètè "mishèrim tè sakrificès pèr ideal". Fakt èshtè, qè hordhitè, u lèshuan si qentè e tèrbuar pèr KAP Ç,TÈ KAPÈSH. Shqipèria, u shkatèrrua pikèrisht nga ta. Èshtè pèr tè ardhur keq, qè vèndi nuk ka njè kryeministèr tè vendosur pèr shtet ligjor sot. Po ta kishim, Sali Gèrdeci, do duhet tè ishte atje, ku èshtè vèndi pèr vrasèsit dhe shèrbyesit e agjenturave tè huaja dhe jo nè bulevardin e kryeqytetit, duke na lumturuar me perversitete bolshevikèsh, bashkè me atè, qè vetè e quante dikur koka e krimit.

  Përgjigju
 • Gigi: 08/12/2022 05:26

  Çimiiii... Prandaj them un qe s ka zot. Se po te kishte, krijesa si ky nuk kalonin kurre kualidimin per tu hedhur ne toke.

  Përgjigju
 • Gigi: 08/12/2022 04:43

  Çimiiiii..... Ju thafte dora atij qe i ra me te majten. Ti binte me te djathten mbase shpetonte ky popull.

  Përgjigju
 • kujtuesi: 08/12/2022 01:53

  mbylle halen o kuksian kriminel,,,harrove qe vrave ate vajzen me makinen tende,,,duhej te ishe akoma ne burg tani per ate vrasje,,,,numero pak o koke-qepe sa te vrare ka prodhuar pd ne 30 vjet,,,,3000 te vrare ne 1997,,98 ,gerdecin,,vrasja e 4 protestuesve ne bulevard,,,remzi hoxhen,,,kosta trebicken,,,sokol olldashin,,,vrasje pa autor.....per te gjitha keto krime qim peka saliu yt kriminel duhej te ishte ekzekutuar ne karrige elektrike qysh ne 1998.....

  Përgjigju
  • !!!: 08/12/2022 09:06

   Per saktesim, nuk eshte nga Kukesi por nga Hasi.

 • Trinity: 08/12/2022 01:39

  NESE NE 2013 BERISHA HENGRI "1 MILION SHPULLA" NGA POPULLI. TANI E TUTJE KA "1 MILION GRUSHTA".... QIMIIII

  Përgjigju
 • Iris: 08/12/2022 01:21

  Po Cimke mbete gjithe jeten o Peka ??!!

  Përgjigju
 • XYZ: 07/12/2022 23:23

  Vetem Ilir Metes i intereson qe me duart e Sales te largoje Edin dhe te jete vete kryetar i opozites

  Përgjigju
 • Meri: 07/12/2022 22:27

  Ky ka lindur Idjot,dhe do vedesi Idjot.

  Përgjigju
 • iliri: 07/12/2022 22:25

  O cim pekmezi shko ha pak mjalt

  Përgjigju
 • V0I4227VPO: 07/12/2022 21:55

  HAJA KAKEN

  Përgjigju
 • Alfons: 07/12/2022 21:51

  Cimo merre ne shpi salen ,meqe gruaja jote sta pranon baben tend ne shtepi merr salen meqe e don kaq shum. Kurse sa per ramen (edhe pse se simpatizoj se eshte hajdut) ti do i rruac topet.

  Përgjigju
  • Alfons: 08/12/2022 19:56

   O ceco gei star,Ku te me transferojne ???un nuk firmos ne shtet si puna jote se nga emri duket qe je hajdut vlore a tepelene.

  • cecua 2: 07/12/2022 23:01

   alfons me te pifsha dolline gjalle qenke, he mo a te transferuan gje???

 • E verteta: 07/12/2022 21:48

  Noc rrokun, nëse e ke dëgju ndonjëherë. Ku ta dush

  Përgjigju
 • ymeri: 07/12/2022 21:47

  miti i malokeve,,,,fatkeqesia e ketij populli.....

  Përgjigju
 • Miku: 07/12/2022 21:34

  Mit per ty po, qe te beri me leke, jo per popullin qe ia rropi leket me piramidat, ua mori jeten me 11 janar edhe pati djalin te perfshire ne Gerdecin e dhimbshem. Ne mos i keq, Berisha eshte i paafte si drwjtues.

  Përgjigju
 • Bobi: 07/12/2022 21:25

  Ti Çim Ka…i te rruan topet.

  Përgjigju
 • Qazimi: 07/12/2022 21:14

  Ruhuni o milet se ka zbrit koktrashi ne qytet

  Përgjigju
 • Klodi: 07/12/2022 20:40

  Cfare katundari lol

  Përgjigju
 • Dora d'istria: 07/12/2022 20:37

  MITI SATEME

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Policia bën ‘bilancin’, 564 të arrestuar gjatë muajit janar, u goditën 203 raste kriminale në shpërndarjen e drogës

Policia bën ‘bilancin’, 564 të arrestuar gjatë muajit janar, u goditën 203 raste kriminale në shpërndarjen e drogës