Çomo feston ditëlindjen, urimi i së bijës: Dhurata më e bukur për mamin...të vaksinohesh

Shefja e Spitalit infektiv, Najada Çomo feston sot 60-vjetorin e lindjes. Urimin më të bukur ajo e ka marrë nga e bija, Greis Çomo, e cila përmes një postimi në facebook, shkruan se prej 21 muajsh e ëma ndodhet në shërbim të pacientëve dhe se asnjë ditë nuk është ankuar se është lodhur.

Në mesazh thuhet se dhurata më e bukur për doktorësh Çomon është që të vaksinoheni kundër Covid-19.

“Kur është shkrepur kjo foto askush nga ne nuk e dinte se brenda një kohe shumë të shkurtër rrjedha e ditëve tona do ndryshonte totalisht… Prej 21 Muajsh ti je duke u përballur me këtë virus, duke i shërbyer pacientëve me maksimumin e përkushtimit dhe përunjësisë. Nuk mbaj mend një ditë të vetme që të jesh ankuar për lodhjen e tejskajshme, por gjithmonë ke qenë optimiste dhe shpresëplotë, pasi kjo betejë vetëm në këtë mënyrë mund të përballohet. Gëzuar Ditëlindjen mushi. Dhurata më e bukur që mund ti bëni mamit dhe gjithë stafit mjekësor të palodhur është të vaksinoheni, andaj ju lutem kujdesuni për shëndetin tuaj” shkruan e bija.

I.K./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Tritol shtëpisë së Armand Dukës/ PS: Nuk duhet politizuar çështja! Institucionet po hetojnë, gishti s'duhet drejtuar ndaj askujt