Covid, zëdhënësja e nënpresidentit amerikan Mike Pence rezultoi pozitive nga koronavirusi

Zëdhënësja e nënpresidentit Mike Pence ka rezultuar pozitive në testin e tamponit për koronavirusin.

Katie Miller, Sekretarja e Shtypit e Pence është gjithashtu edhe bashkëshortja e këshilltarit të Presidentit Donald Trump, Stephen Miller.

Sipas Shtëpisë së Bardhë, as Presidenti Donald Trump dhe as nënpresidenti Mike Pence, nuk kishin qenë së fundmi në kontakt me Miller.

Shtëpia e Bardhë gjithashtu po bën çdo ditë testet e koronavirusit për presidentin dhe nënpresidentin, të cilat më parë që më bëheshin çdo javë. Si Trump ashtu edhe Pence para dy ditësh u testuan negativ.

 


Lajmi kryesor:

COVID-19/ Ulet ndjeshëm numri i viktimave në Itali, mbi 100 mijë të shëruar! Trump: Koronavirusi do largohet edhe pa u gjetur vaksina


  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

E Djathta Ekstreme, Kosova dhe opozita Berisha e opozitës Basha