COVID-19 në Greqi, 2.013 raste të reja dhe 101 viktima gjatë 24 orët e fundit

Foto ilustruese

GREQI- Në shtetin fqinj Greqinë rastet me COVID-19 nuk dinë të ndalet, gjatë ditës së sotme janë shënuar 2.013 raste të reja dhe 101 viktima duke çuar numrin total të tyre në 2.102.

Numri i pacientëve në gjendje të rënduar shëndetësore rritet çdo ditë, duke çuar numrin total të personave të intubuar në 607, gjë që është tepër shqetësuese.

Ditën e djeshme qeveria greke ka shtyrë izolimin kombëtar deri më datën 7 dhjetor për të mbrojtur qytetarët grek dhe për të kontrolluar fluksin dhe presionin e shëndetësisë në këto momente të vështira.

Pavarësisht masave të marra nga qeveria për parandalimin dhe eliminimin e rasteve të reja me COVID-19, në Greqi situata është kritike.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të bëhet ndonjëherë drejtësi për 21 janarin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fotot e rralla nga Lufta e Parë Botërore: Kur kryqëzorët dhe luftanijet e fuqive të mëdha mbërrinin në portin e Durrësit, për të evakuuar Esat Pashë Toptanin dhe...