COVID-19 në Itali, 25,853 raste të reja dhe 722 viktima gjatë 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Vijon numri i lartë i rasteve me COVID-19 në Itali gjatë 24 orët e fundit, ku kanë rezultuar pozitiv 25.853 persona. Vërehet gjithashtu një rritje e numrit të infektimeve në krahasim me ditën e djeshme ku janë regjistruar 23.232 raste pozitive.

Gjatë ditës së sotme betejën me jetën e kanë humbur 722 persona. Fatmirësisht numri i vdekjeve nga virusi është ulur në krahasim me ditën e djeshme ku janë regjistruar 853 viktima.

Italia është vendi i tetë në botë me numrin më të lartë të infektimeve dhe vdekjeve nga COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. Qeveria italiane ka marrë masa kufizuese dhe izoluese me qëllim mbajtjen nën kontroll të rasteve të reja me COVID-19, por duket sikur ky numër është gjithnjë në rritje.

 

 

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë