Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani

Tirana - Partizani

Tirana dhe Partizani do përballen sot në 19:00 në "Air Albania" për derbin numër 172 mes tyre në Superligë. Si trajneri Julian Ahmataj dhe Arbër Abilaliaj kanë bërë edhe vendosjet në fushë. Sfida vlen për raundin e 15-të në Superligën e këtij sezoni, ndërsa në duelin e fazës së parë "Demat" fituan 2-1 kundër bardhebluve. Pritet që stadiumi në Tiranë të jetë i mbushur me afro 18 mijë tifozë. Arbitron Juxhin Xhaja.

Formacionet zyrtare:

Tirana: Abdullahu, Doka, Hoxhallari, Najdovski, Përgjoni, Lushkja, Deliu, Meta, Latifi, Abazaj, Hasani Trajner: Julian Ahmataj

Partizani: Qirko, Atanaskoski, Sembene, Hadroj, Murataj, Rrapaj, Maget, Mehmeti, Cara, Taipi, Bintsouka Trajner: Arbër Abilaliaj  


Lajmi kryesor:

GOLAT/ S'ka fitues në derbi, Tirana dhe Partizani barazojnë 1-1 mes tensionit e përleshjeve! Dinamo 'fundos' Laçin, Kukësi e Teuta ndahen në paqe


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Trajnimi i qenve të policisë me manual nga OSBE! Boshnjaku: Japin ndihmë të madhe në pikat e kalimit kufitar

Trajnimi i qenve të policisë me manual nga OSBE! Boshnjaku: Japin ndihmë të madhe në pikat e kalimit kufitar