Dita e 13 e grevës së naftëtarëve/ Gratë: Shteti na ka braktisur prej vitesh, nuk është i popullit! Shoqëria Civile: 66 shoqata letër qeverisë

BALLSH - Vijon dita e 13 e grevës së grave naftëtare në Ballsh. Ende nuk ka një reagim konkret nga shteti për zgjidhjen e problemit të tyre teksa gjendja e grave vijon të rëndohet.

Gratë shprehen se fëmijët i ka marrë malli dhe se i ndjekin nga televizori. Kujtojmë se ditë më parë, ato u shprehën nëse nuk do të ketë sërish reagim nga shteti, fëmijët do tu bashkohen grevës.

Naftëtaret shprehen të qartë se nëse nuk do të ketë reagim nga shteti, ato do të vazhdojnë aty deri në vdekje.

Lajm në përditësim...

E.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?

Komento

Komente

 • Ema: 27/10/2020 11:43

  Vetem grev urie zduket te jet trembedhjet dit si habi?

  Përgjigju
 • Edmir: 27/10/2020 11:21

  Është e qart që kjo nuk është greve urie si për burrat që dolën dhe për gratë. Po dilni që andej sepse është e pakuptimt.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Basha akuza Ramës: I ofroi ish-komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua (por nuk tregon emrin e tij)