Ditë e trishtë gjatë muajit të Ramazanit për ish- myftiun Ylli Gurra, i ndahet nga jeta njeriu i dashur

Ish- myftiu i Tiranës, Ylli Gurra

Ish- myftiu i Tiranës, Ylli Gurra

TIRANË- Në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit, ish- myftiu i Tiranës, Ylli Gurra ka humbur një person shumë të dashur.

Babai i tij, Hoxhë Faik Gurra ka ndërruar jetë. Lajmi konfirmohet për Report Tv nga familjarë të tij.

Kush ishte Hoxhë Faik Gurra?
Ka shërbyer prej 30 vitesh Hoxhë në Dragostunjë, në vitet 2000 ka shërbyer si Nën/Myfti i rrethit Librazhd. Në ringritjen e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ka qenë përfaqësuesi i zonës Librazhd në mbledhjen themeluese në datë 14 shkurt 1991 në krah të Kryemyftiut H. Sabri koçi. Xhamia Dragostunjë, Librazhd ku shërbeu Hoxhë Faiku prej 30 vitesh në janar 2016 u vizitua nga Ambasadori Amerikan LU në mirënjohje të përkushtimit dhe sakrificës së të këtij brezi në shërbimin për fe e atdhe. Dhjetëra e dhjetëra kane qenë nxënësit që morën dije e shembull nga Hoxhë Faiku ndër breza.

Hoxhë Faik Gurra

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën