Do garojë për bashkinë e Tiranës, Bejko sulmon Berishën: S'mund të pranoj që PD të përfaqësohet nga partia e majtë që bën pazare në kurriz të demokratëve

 

Roland Bejko ka pranuar të kandidojë në logon e PD për bashkinë e Tiranës pasi nuk pranon që e djathta të përfaqësohet nga një parti e majtë. Kështu u shpreh në një konferencë për mediat duke iu referuar koalicionit Berisha-Meta.

“Shumë prej jush do të thonë se ke marrë letrat në duar. Këtë e kam bërë për respekt të pozicionit, të prezantimit të publikut dhe asaj që prezantojmë si PD. Ndihem i nderuar për detyrën dhe i emocionuar. Çdo detyrë që kam pasur në PD e kam ushtruar me pasion. Kjo detyrë mu ngarkua dhe ndoshta me përgjegjësinë më të madhe që kam pasur, nuk ishte i lehtë për mua, por kush më e njeh e di që nuk i iki përgjegjësive.

Unë do e jap kontributin tim për PD. Kjo është një garë për fatin e demokracisë. Mora përgjegjësinë duke pranuar kandidimin për Tiranën se s’mund të pranoj që PD të përfaqësohet nga një parti e majtë apo parti të majta të kamufluara si të djathta që gjatë gjithë historisë kanë bërë pazare në kurriz të demokratëve”, tha Bejko.


Lajmi kryesor:

14 Maji/ Çfarë po ndodh me kandidatët e PD së Alibeajt, tërheqje nga gara dhe refuzim nga Kryesia! Nisin sulmet ndaj Roland Bejkos


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi