Do pastronin 18 mln € të mafies italiane, Gjykata e Lartë lë në burg 2 miqtë e Rezart Taçit

Do pastronin 18 mln € të mafies italiane, Gjykata e Lartë lë në burg 2 miqtë e Rezart Taçit

Rezart Taçi

TIRANË- Gjykata e Lartë ka rrëzon rekursin e  Artur Ballës dhe Bledar Lilos, të akuzuar nga SPAK për "pastrim parash", në kuadër të grupit kriminal për masë më të butë sigurie.

Kunati dhe shoferi i biznesmenit të hidrokarbureve Rezart Taçi, do vijojnë të hetohen në masën e sigurisë arrest me burg. Ndërkohë që Taçi, vijon të jetë në kërkim ndërkombëtar për të njëjtat akuza, pasi edhe ndaj tij është caktuar masa e arrestit me burg në mungesë.

Ky hetim nisi nga SPAK dhe anti-mafia italiane pas transfertës së 18 mln eurove nga Zvicra në Shqipëri.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tat: 14/03/2022 14:23

    Nuk kuptoj si mund te mbahen ne arrest persona qe jane munduar thjesht te punojne. Veprim i kryer nepermjet bankes. Nese do ishte transaksion qi paligjshem ato leke nuk mund te ishin ne nje banke ne zvicer e ne te njejten kohe te transferoheshin ne nje tjeter banke. Ketu mbahen thjesht per te dhene alibine e grupit kriminal nderkohe qe tirana eshte e pushtuar nga ndertimet me 8000 euro metrin katror. Kjo eshte thjesht skeme inati personal. Shpresoj qe taci kur te mbaroje ky hetim flluske te hedhi ne gjygj shtetin shqiptar e te marri demshperblimin e imazhit e biznesit deri ne qindarken e fundit. Republike bananeah perfundimisht

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

33-vjetori i PS-së, Gramoz Ruçi për Report Tv: Kënaqësi e madhe! Para 33 vitesh zonjat barazoheshin me gishtat e dorës, sot 50% e qeverisë janë zonja

33-vjetori i PS-së, Gramoz Ruçi për Report Tv: Kënaqësi e madhe! Para 33 vitesh zonjat barazoheshin me gishtat e dorës, sot 50% e qeverisë janë zonja