Dorina Mema, Beatrix Ramosaj dhe Oriola Marashi në terren duke ndihmuar banorët e dëmtuar nga tërmeti

Dorina Mema, Beatrix Ramosaj dhe Oriola Marashi në terren duke ndihmuar banorët e dëmtuar nga tërmeti

Dorina Mema

1575277086_dor.jpg

Dorina Mema ka qenë në qendrat ku janë akomoduar të dëmtuarit nga tërmeti dhe ka dhënë kontributin e saj me ndihma.

Asaj i janë bashkuar edhe këngëtarja Beatrix Ramosaj dhe modelja Oriola Marashi për trasnsportin e ushqimeve apo ngritjen e cadrave.

Gjithashtu kanë shkruar vazhdimisht në “Instagram”, në mënyrë që të sensibilizojë njerëzit për të dhënë kontributin e tyre.

 “Aktualiteti, mjaft trishtim, duhet zgjidhje, duhet ushqim i gatshëm ju lutem shumë, se nuk kanë ku të gatuajnë, ndonjë restorant të ndihmojë për darkën me ushqim të gatshëm, ju lutem shumë.

Ne jemi bashkë, ate kafshatë buke do e ndajmë bashkë, në Durrës duhen akoma çadra sepse disa banorë ishin pa çadra, mirënjohje shpirti për Kosovën dhe ushtarët kosovarë që janë aty, mirënjohje për të gjithë ju që ndihmoni e Zoti sjelltë paqe në token tonë”, ka shkruar Dorina në  një nga mesazhet e saj.

Dorina ka qenë në Durrës, Shijak dhe së fundmi në Krujë.

 Ajo gjithashtu ka shkuar në Shkup të Maqedonisë për të mbledhur edhe atje ndihmat.

“Po nisen nga Shkupi për Krujën dhe Laçin, mirënjohje Maqedonisë, s’di ç’të them për përkrahjen, por mungon organizimi në terren, forcat policore e ushtritë janë përqëndruar në kampe, por kur del rrugëve, shikon njerëz të varfër mbledhur me batanije, duke fjetur jashte ne mjerim e varferi, dikush kerkon ushqim dikush batanije. Do doja shume te dilnit ne terren te gjithe se vec ashtu mund te jemi me ndihmues sepse jane shume Zona", ka shkruar përsëri ajo.

Një shembull humanizmi për të gjithë vipat që po ndihmojnë të dëmtuarit në këto ditë të vështira.

Postimi i Dorinës


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ Nis rindërtimi i shtëpisë së 'adoptuar' nga Rita Ora në fshatin Pinar


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori