Durrës/ 712 shtëpi private e 178 pallate të dëmtuara, 12 të shkatërruara plotësisht!


Në qytetin e Durrësit, 712 banesa kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i të martës në mëngjes, 12 prej të cilave janë shkatërruar plotësisht. Po kështu dëme të mëdha kanë pësuar edhe 178 pallate.

Këto shifra janë të përkohshme pasi në orët ne vijim pritet që të ndryshojnë për shkak se grupet e punës me inspektorë të jashtëm dhe të huaj janë në terren ku po vlerësojnë të gjitha ndërtesat e prekura nga tërmeti.


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?×

Lajmi i fundit

John

Banorët e Barçit të Korçës në protestë, LSI: Koha e kryetarëve të bashkisë kukull ka marrë fund