Durrës, gati shembja edhe e pallatit të VIP-ave, u dëmtua nga tërmeti tragjik (VIDEO)

Në Durrës do të shembet një tjetër pallat që është shpallur i pabanueshëm. Ai ndodhet në Rrugën Tregtare, ndërsa njihet si pallati i VIP-ave, pasi kanë jetuar personazhe të njohura  në vite. Pallati që do të shembet është ndërtuar në vitet '80 dhe nga tërmeti i fundit pësoi dëmtime të konsiderueshme duke u shpallur i pabanueshëm. Në këtë pallat kanë banuar këngëtarja e njohur Parashqevi Simaku, aktori Fadil Hasa, por edhe drejtues institucionesh të asaj kohe, hetues dhe prokurorë, raporton gazetari i Report Tv, Artur Korriku.  Edhe se Parashqevi Simaku ka 27 vjet që ka emigruar në SHBA, ai njihet si Pallati i Parashqevisë.


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?×

Lajmi i fundit

John

Si lepuj, që i hakërrehen njëri-tjetrit