Durrës, IKMT-ja nis shembjen e hotel Lubjanës pas dëmtimit nga tërmeti (VIDEO)

Mesditën e sotme ka nisur shembja me ekskavator e hotel Lubjanës në Durrës që u shkatërrua nga tërmeti tragjik i së martës në mëngjes. Inspektorët e IKMT-së në orën 14:45 nisën punën për të rrëzuar hotelin.

Fillimisht u diskutua se mund të kishte një shembje me eksploziv, por kjo pistë ra duke pasur parasysh ndërtesat e tjera që ishin pranë. Gradualisht po bëhet edhe shembja e hotelit, ku fatmirësisht nën rrënoja nuk pati asnjë person, pasi dolën me shpejtësi. Hotel Lubjana ishte ndërtuar pa leje në zonën e plazhit në Durrës.

1575207129_lubjana001.jpg


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?×

Lajmi i fundit

John

Emiljano Shullazi u izolua në 41-BIS, avokati ankimon vendimin