Durrës, lista me 9 objektet që do të shemben pas dëmtimeve nga tërmeti

Report Tv siguron listën me nëntë objektet që janë planifikuar të shemben deri tani, pasi janë shpallur të pabanueshëm në Durrës.

9 objektet që deri tani është vendosur të shemben në Durrës
1. Hotel Lubjana (Vijon puna prej pasdites se te dieles)

2. Banesa në pronësi të Burim Bodlli (mbrapa Koralit) lagja 13   

3. Banesa në pronësi të Agron Demirit te Rrota Kuqe lagja 13. 

4. Janë instaluar mjetet dhe pritet të fillojë te Alush Qoli lagja 14 Shkozet

5 Janë instaluar mjetet te Vladimir Lila, Isuf Kapllanaj dhe Islam Cuni (tre objekte) Shkozet

6. Janë instaluar mjetet dhe pritet të fillojë te Fatos Kajo Rruga "Zef Serembe"

7. Te Kryqi i Kuq vazhdojnë pastrimet e inerteve.

8. Te pallati te shkolla "dy Gjelat" vazhdojnë pastrimet

9. Te Piceri Gostivari lagja 13 plazh po ndërhyjnë forcat xheniere për të realizuar prishjen me plasje.

Ne lidhje me prishjen e objektit 6 katësh (Gostivari) Plazh Durrës, me qellim shmangien e dëmtimeve të objekteve ngjitur, planifikohet që prishja në realizohet me proces të kombinuar, duke përdorur shpërthim të kontrolluar në strukturën e katit të parë dhe të dytë për mundësimin e mënjanimit të objektit në anën lindore (nga rruga Plazh Plepa) dhe pastaj do vijohet prishja totale me mjete dhe makineri.


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

A mund të kurohet pedofilia? Psikologia: ‘Kastrimi kimik dhe terapia me antidepresant ndihmon në mos aktivizimin e dëshirës seksuale’