Aksidenti në hetim! Ilda Bejleri: Shkova vet në polici, zonja është mirë, por t'i vijnë mendtë! 63-vjeçarja: Kalova me të kuqe (VIDEO)

TIRANË - Moderatorja sportive, Ilda Bejleri është shoqëruar në polici dhe më tej është vënë në hetim në gjendje të lirë për aksidentin e ndodhur gjatë ditës së djeshme pranë urës së Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku një grua 63-vjeçare e cila po kalonte rrugën teksa semafori ishte i kuq për këmbësorët, mbeti e lënduar. Ilda Bejleri do të hetohet nga Prokuroria e Tiranës për veprën penale Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, siç policia i ka referuar materialet procedurale. Moderatores 33-vjeçare i është sekuestruar edhe makina X5.

"Në vijim të veprimeve hetimore, në orët e mbrëmjes grupi hetimor ka shoqëruar dhe intervistuar në cilësinë e personit ndaj të cilit zhvillohen hetime, Ilda Bejlerin, 33 vjeçe. Policia Rrugore ka sekuestruar ne cilësinë e provës materiale automjetin në pronësi të Bejlerit, me qëllim këqyrjen dhe kryerjen e ekspertimeve të nevojshme autoteknike". Në përfundim të veprimeve të para hetimore, materialet procedurale i janë përcjellë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për hetime të mëtejshme si e dyshuar për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, njoftoi zyrtarisht Policia e Tiranës.

Aksidenti sipas një njoftimi zyrtar të policisë, ndodhi sot rreth orës 12:50 në bulevardin "Gjergj Fishta", në afërsi të Urës së Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë.

"Kalova me të kuqe, të gjithë ndaluan, përveç X5 të Ilda Bejlerit"

Në një dëshmi ekskluzive për Report Tv, 63-vjeçarja Enriketa Gjuzi, e cila aktualisht është në spital, pasi ka dëmtuar një gjymtyrë, tregon se ishte duke kaluar rrugën me semafor të kuq, bashkë me disa persona të tjerë, dhe thuajse të gjitha makinat ndaluan. Por rrugën e vijoi një X5 e zezë, që ajo nuk mundi ta identifikojë përmes targës dhe as drejtuesin, duke e goditur nga krahu i shoferit. Qytetarët e shumtë por edhe shoferët e makinave të tjera që ndaluan i dhanë ndihmën e parë zonjës, siç ajo deklaron, teksa të gjithë konstatuan se drejtuesja e makinës që u largua nga vendi i ngjarjes, ishte Ilda Bejleri.

"Kam qenë duke kaluar rrugën nga krahu i drejtorisë së policisë në atë të Lanës. Në ato momente semafori i kuq, 20 metra larg vijave të bardha. Kanë qenë duke kaluar edhe njerëz të tjerë. Të gjitha makinat kanë ndaluar përveç makinës X5 të Ilda Bejlerit. Përplasja është bërë nga krahu i shoferit. Kalimtarët e rastit i kanë bërë thirrje Bejlerit të paktën ta marrë ta dërgojë në spital por ajo ka refuzuar duke u larguar nga vendngjarja. Kanë qenë shoferët e makinave që më dhanë ndihmën dhe kanë lajmëruar ambulancën dhe policinë. Në momentin e përplasjes kam qenë e vetëdijshme dhe i kam thënë çfarë bën. Më vonë kam marre vesh që ishte Ilda Bejleri pasi me kanë thënë njerëzit", tregon për Report Tv, Enriketa Gjuzi.

Ndërkohë, të afërm të saj thanë se "mbrëmjen e djeshme në spital ka qenë oficeri i OPGJ i cili na ka thënë se kemi marrë pamjet filmike ku dallohet momenti i përplasjes si dhe dy makinat që i kanë dhënë ndihmën e parë".

E kontaktuar nga Shqiptarja.com një ditë më parë, moderatorja Bejleri pranoi rastin, por tha se "situata nuk ishte e rëndë" dhe se zonja kishte dëmtim, pasi sipas saj automjeti nuk e kishte prekur fare. Për këtë arsye ajo tha se është larguar...Por pa ditur se 63-vjeçarja do të bënte raportim në polici.

Ilda Bejleri: Nuk u ndjeva fajtore..Zonja u rrezua ne rruge ne ecje e siper

Po ashtu në një reagim në rrjetet sociale, Ilda Bejleri sulmon mediat dhe i qëndron një versioni që zonja të jetë rrëzuar në rrugë pa e prekur makina e saj, ku sipas moderatores nuk ishte në lëvizje, por e ndaluara para semaforit.

"O ju mer-diat Shqiptare! Për fatin tim të mirin kamerat janë hapur në polici dhe është vërtetuar që makina ime ka qenë e ndaluar në momentin që zonja është rrëzuar në nxitim e sipër për të kaluar rrugën edhe pse semafori ishte jeshil për makinat. Kush ka ndonjë dyshim të shkojë të shohë videon në polici. Unë pyeta për zonjën në momentin e parë më pas duke qenë se makina ime në momentin e rrëzimit nuk ishte në ecje e sipër nuk ndjeva që kisha bërë diçka që duhet të ndihesha fajtore. Të gjitha makinat e tjera u larguan , por unë qëndrova pak. Por nuk ndjeva asnjë detyrim që të qëndroja më shumë se nuk mbaj përgjegjësi për njerëzit që rrëzohen në rrugë. Zonja për fat të mirë është shëndosh e mirë. Flini të qetë o njerëz", shkruan Bejleri në profilin e saj në Instagram.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:01
Kush është gruaja që u aksidentua nga Ilda Bejleri, historia e saj e trishtë pas tërmetit të 26 nëntorit

Enriketa Gjuzi është 63-vjeçarja e cila mbeti i plagosur pasi u përplas me makinë nga Ilda Bejleri, teksa kalonte në vija të bardha, por me semafor të kuq. Përtej reagimeve që ka pasur në rrjet lidhur me këtë ngjarje, pas Enriketa Gjuzit, fshihet një histori e trishtë. Ajo është një nga qindra banorët, banesa e së cilëve i është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjuzi, ish- kunata e kreut të Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, ishte zhvendosur muajt e fundit në kryeqytet, ku jetonte në një shtëpi me qira. 

Ora 17:47
Pas 'sulmeve' në rrjet për aksidentin/ Reagon ashpër Ilda Bejleri: E rëndësishme që zonja është mirë dhe uroj t'i vijnë mendtë

Ilda Bejleri, moderatorja sportive është vendosur në qendër të vëmendje pas aksidentit ku u përfshi, duke plagosur pranë urës së Drejtorisë së Policisë së Tiranës një grua 63- vjeçare, e cila po ecte në vija të bardha, por me semaforin e kuq. Pas sulmeve në rrjet, Ilda ka reaguar ashpër, ku shprehet se nuk është fajtore, duke theksuar se e aksidentuara ka mashtruar në deklaratën e saj, me qëllim për të marrë dëmshpërblim.

"E di.. keni mllef per kedo sidomos per njerezit qe dalin ne ekran! A u shfryt o shqiptar?! Apo keni akoma?? Ju vjen keq per zonjen qe si ndodhi asgje, thjeshte nje shembje sepse po nxitonte dhe u rrezua, po fundja edhe per kalimtaret ka ca rregulla?! Prandaj ekzistojne vijat e bardha! Apo jeni te lumtur sa mire ju be ksaj qe u gjend rastesisht afer nje zonje qe endej mes makinave?! Po kur makina ishte e ndaluar si valle zonja qenka perplasur!? Apo po kerkon demshperblim tani qe i thane “ mund te perfitosh noj gje”?! Shum shpejt do publikojme dokumentat e spitalit qe zonja ska pas asgje, pervec nje shembjeje ne kembe por pa kontakt me makinen, thjeshte nga nxitimi me kalu sikur jetojme ne Afganistan!! E rendesishme eshte qe zonja ka dal nga spitali dhe uroj ti vijne dhe mendte me ate rast e mos te degjoj njerezit qe po perfitojne prej saj per disa klikime me shume. Cdo gje qe ka thene ne ate telefonate ajo zonja eshte mashtrim. Dhe per kete ka deshmitar!

Shfryni gjithe mllefin o njerez por nese ju vjen kaq keq blijini nje shpi asaj zonjes qe eshte demtu nga termeti, ashtu sic kam ndihmuar un te tjere. Stop lajmeve fake! Me gjithe respektin per moshen e zonjes ne fjale, por dhe mashtrimi eshte krim! Ndoshta mendojne se do i jap disa leke zonjes per te mbyllur gojen, por jo! Dje vajta vete ne polici, pashe videon, lashe makinen pa asnje shenje ne te dhe u ktheva ne shtepi njesoj po vete, shume e qete me veten!

E di, Shqipria ka shume halle po nje nga hallet me te medha eshte qe njerezit pa pune e qe skane jete merrem me jeten e tjerve. Lerjani policise te bej punen e vet, nese ka nje ceshtje! Ndersa per portalet Dritare.net dhe Tema do kujdesem vete qe te paguajne per cdo mashtrim qe kane thene! Shpifje Shpifje Shpifje", shkruan Ilda në postimin e saj të fundit në rrjetet sociale.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eti: 14/02/2020 09:55

  Me vjen keq per zonjen qe eshte demtuar ,kjo eshte nje dhimbje nga ana njerezore por nga ana tjeter per kete kategori njerezish qe levizin neper rruge sikur e kane pronen e tyre mire tju behet.Shikoni ne cdo semafore te Tiranes turrma te cilet nuk presin qe te hapet semafori per kembesorin dhe te sigurohen mire qe tet tere korsite jane jo te hapura se ka dhe shofere jo korrekte por ecin si kope bagetish (po kalojne lopet them gjithnje kur i shoh dhe do dilja deshmitare ne qoftese do shihja ndonje incident i tille.Kur kane faj shoferet kane dhe i qortoj por kjo rendje ku jete e tyre nuk ka rendesi duhet te marre fund nje here e mire.Kjo behet me gjoba per kembesorin dhe kur nuk ka ta paguaj gjoben ta zhdemtoj me pune ne komunitet.Vetem kur te dhemb xhepi do te zbatosh rregullat.

  Përgjigju
 • Jevgu i brrakes: 13/02/2020 23:48

  E KAM PER NDER TE ME SHTYPI ILDA BEJLERI,,,DERR P...DHI ESHTE....

  Përgjigju
 • Otej: 13/02/2020 23:43

  Ba mbyten baxhellat

  Përgjigju
 • Dori: 13/02/2020 22:05

  Eeee moj Ilda e pa kulture na paske qen moj vajze se si mente kuqe si me jeshil duhet te kujdesesh kembesoret jo ti mbysesh dhe pastaj te thuash ti vijne mendet po fytyres tende duhet me ta djeg fytyren me acid me te denu gjith jeten o femer bushter se te ishte nena kme ta bej une ty ti vijne mendet.

  Përgjigju
  • edi: 14/02/2020 08:04

   vallahi nese nuk e run ti kaptinen tate mos prit qe ta rujn te tjeret o hajdar. po tme dilje ne rrugen time dhe te isha ne te drejt te zotit (si shoferja ne rastin konkret)

 • ilda: 13/02/2020 21:40

  replike me frrokun zoti frroku kto qe kerkon ti nuk egzistojne ne parajse more zoteri ti dashke te na i sjellesh ne shqiperi ku zyrtaret e kane mendjen t marrin kap ca t kapin jo t bejne kto mrekullira qe kerkon ti take it isi

  Përgjigju
 • Fredi DOBIÇI qè e la mamaja Karakurvè nèpèr Ferra dhe e Gjetèn Plakat e Lagjes: 13/02/2020 21:24

  Po ai Fredi KARAKURVA dhe KARAPUTANA që SHAN dhe MALLKON Vlonjatët gjithë ditën , ku është futur ?????!!!!! Fredi DOBIÇI i KOMBINATIT është futur si URRITHI nën TOKË , dhe e nxjerr KOKËN si SKUTH SHKRETËTIRE !!! NUK e kuptoj sesi këta SHOFERË KRRIMINELË dhe ARROGANTË , Aksidentojnë gjithmonë Njerëz HALLEXHINJË dhe Punëtorë , kurse Njerëz SURRAT ZINJË dhe FAQEZINJË si Fredi KËRRMA nga LAGJA KOMBINAT në Tiranë , NUK I GJEN GJË !!!!!! Fredi QOFTEXHIU , që për 1 QOFTE me Mish Qeni dhe një Teke Raki , është gati të Ngrejë MAMANË e tij nga VARRI dhe ta PËRDHUNOJË !!!! Loshi HAMSHORI i ka Shpëtuar 2 VAJZAT e Fredi ZORRAXHIUT nga PROSTUTICIONI , sepse Fredi KOKËTHARI donte ti SHFRYTËZONTE VAJZAT e tij në SEMAFORËT e ITALISË , por që Loshi me GRUAN e Fredit i SHPËTUAN VAJZAT e Fredi PLEHRËS dhe FUNDËRRINËS

  Përgjigju
 • Frroku: 13/02/2020 20:19

  Per mendimin tim,ne vendin tone duhen bere investime qe bejne te mundur: -Vendosjen e rregullit dhe ruajtjen e jetes se njerezve. Keto investime jane te domosdoshme (jo vetem te nevojshme),ne dy drejtime: 1-Ku ka vija te bardha,te kete SEMAFOR. A-per automjetet, B-per kembesoret. Ashtu sic eshte ne mbare boten e perparuar.(sqarimet jane te panevojshme,kalimtaret jane te "privilegjuar";kalojne si te duan,ku te duan,bile,bile;mund te ndalen e te bejne edhe "cfaqje"ne mes te udhes. 2. Policia rrugore! Duhet te "zhduket" nga rruga! Te behet edhe kjo sic e ka bota e perparuar,ajo ku aspirojme te shkojme. Pse? -Do te kete SHUME VLERE! ---Edukative, ---Ekonomike, ---Mbrojtje te jetes se njerezve dhe... ---Vlerave njerezore;nepermjet denimit te antivlerave. Te vendoset sa me pare teknologjia informative ne rruge! Le te kushtoje sa te doje;perseri shume (disa here)me lire do te kushtoje. Pse? Llogari e thjeshte: -Makine policie,karburant,kosto mirembajtje marramendese...! Polic,rroge,ore shtese,uniforme,ushqime,gjoja "instrumente" te kontrollit te shpejtesise.(ne shume raste te papershtateshme). Nese bejme nje bilanc te ketyre,ku dalim?!?!? Pa llogaritur ate qe policet futen neper vende te fshehta dhe shfrytezojne rastet per vehte,pra nuk edukojne,nuk bindin. Nese kapin "te medhenjte",bijte e tyre,etj...si keto qe jane shkelesit me te demshem te ligjit,nuk ben vaki te denohen. Aaaa,nese vendosen kamerat,jo vetem kursehet shume e shume,por ...denohen te tere,pa asnje dallim. Thua ketu eshte e KEQJA?

  Përgjigju
 • Beni: 13/02/2020 19:36

  Komenti qe bera ka te beje me sondazhin me lart faleminderit

  Përgjigju
 • Beni: 13/02/2020 19:35

  Pse duhet ta ulin rrogen ka ikur koha kur punohej falas se kuptoj si disa votojne per po jo more zoterinj kur jeni ne pune kerkoni rritje rroge kur rrini neper kafene kerkoni qe qeveria te punoje falas

  Përgjigju
 • meri: 13/02/2020 18:27

  Nga menyra e te shprehurit, te le te kuptosh qe,JE HARBUTE.....

  Përgjigju
 • Prostitucion: 13/02/2020 18:24

  Kisha degjuar kur hipen i varfri ne makine eshte keq situata, por kur hipen kurva ne makine eshte teper e rrezikshme. Nese eshte sic thote ProstILDA ndjese per kete koment por nese i ka dhene ndonje lek kesaj zonjes qe te ktheje deklaraten uroj me gjith shpirt e shtypte kamioni kete ProstILDEN.

  Përgjigju
 • as Muqi s'e shpeton: 13/02/2020 17:59

  Polici duhet t'ja fuste pipzen ne goje Moderatores shofere , me ja mat % e alkolit dhe droges ne gjak baxhelles VIP ne te tilla raste puna e par qe be polici eshte testi i alkolit . Futja e zorres e goja me ja thith Moderatorja . cjan kto muhabete keshtu .

  Përgjigju
 • Berti: 13/02/2020 17:58

  Cohi mor sali berisha e bjeri ketij populli!

  Përgjigju
 • USA: 13/02/2020 17:56

  TAMAM KARAKURVE E PA EDUKATE

  Përgjigju
 • Tosi: 13/02/2020 17:00

  Mallkuar qofte nena qe ka lindur kete laraske pa bisht, pa breke, pa dhimbje me pras ne bythe ne celular ne dore ne delir me x5 duke fluturuar ne qiellin e 7 te

  Përgjigju
 • Jim: 13/02/2020 16:37

  Semafori eshte i detyrueshem per kalimtaret dhe automjetet njelloj Ne rast se eshte larguar nga vendi I ngjarjes ky eshte gabimi I saj Per shkelje te rregullave duhet te hetohet kalimtari.

  Përgjigju
 • yyy: 13/02/2020 16:02

  Çrendesi ka nena qe kaloi me te kuqe drejtuesi makines duhet te marri masa deri ne ndalim te plote makina ka bere aksidentin dhe eshte larguar pa i dhene ndihme si duket ka pire droge

  Përgjigju
 • Kafsha: 13/02/2020 15:35

  Brenda në qytet përparesi ka kalimtari dhe jo bajga makine. Bota e zhvilluar po çmonton semaforet neper qytete me qellim rritjen e sigurise së kalimtarit dhe berjen e jetes të veshtire shofer bajges!

  Përgjigju
  • Alb: 13/02/2020 22:06

   Per vendet e dores se tret po vallaj ato telenovelat qe shikon me indian arab e turq e kan sistemin te till pa semafor pa viza te bardha shofer dhe qytetar qe levizin me peshqir ne koke dhe spat ose hanxhar ne dor edhe u duket vetja sikur si gjen gje nga makina jan gati te perballen kok me kok me mjetin.

  • topi: 13/02/2020 18:25

   FREDI qenge Shum i varfer jo vetem nga shpirti,ti o buf nuk paske as makin o BAJGE LOPE nga katundi im

 • Eri: 13/02/2020 15:16

  Uroj qe kembesorja te jet mir ne rradh te pare, dhe mbasi te mari veten shpresoj shum qe te gjobitet nga policia rrugore sepse lembesoret dhe bicikletat bejm cfar i do qefi

  Përgjigju
 • Baba koksal: 13/02/2020 14:53

  Sa do me kuqe dhe gabim ta ke kjo plaka duhet me u nalu per njierzim.. Po shoqerija jone dashur ka shku per lesh.. K*** dhe gangsterrt ja bo idhull dhe shembull..

  Përgjigju
  • Alb: 13/02/2020 22:12

   Njerzillek dakort po ne rastet kur kalimtarit i iken mendja dhe kjo ndodh shpesh ketu dhe te futet si neper filma ose del si ver llapa te hidhet siper kofanos te kerkon duhan po ketu fajin kryesor e ka policia qe mendon se vtm gjoba ndaj mjetit do e rregulloj kete cmenduri penalizime duhet te ket per cdo psikopat te mundshem qe nuk i intereson jeta e vet dhe qe e shikon veten si zot neper rruge.

  • Toni: 13/02/2020 15:45

   Dakord jam. Edhe sa herë që ndalon, të lutem lexo ndonje rresht nga libri "Drejtshkrimi i gjuhës shqipe" po nuk pate kohë më të përshtatshme.

 • Shofer: 13/02/2020 14:07

  Edhe po u fut me te kuqe (per hallet e saj), kodi detyron drejtuesen e mjetit te ndaloje e te jap perparesi.te mos ndalosh e te mos i japesh ndihmen e pare denohesh penalisht, prandaj policia duhet ta arrestoj, Ilda ka deklaruar vet , ateher cfare presin?? Per nje got birre te fusin direkt brenda ???

  Përgjigju
  • Alb: 13/02/2020 22:14

   O noce ku din ketu ca eshte perparesia ketu te pershendesin kur kalojn te vizat e bardha te thon faleminderit imagjino ca injorance eshte keta mbikalimet i perdorin per te ber nevojat personale jo per te kaluar rrugen.

  • Nocja: 13/02/2020 14:54

   Ti ke te drejte, por kete lloj perparesie kembesoret e konsiderojne si te drejte te tyre.

 • KritikAbsolut: 13/02/2020 13:21

  Me te kuqe ka hyre dhe X5 e njihka shume mire. Te te behet mesim qe te mos hysh me me te kuqe. Asnje faj ska shoferi-ja

  Përgjigju
  • petrit: 13/02/2020 15:41

   Pse more njeri cdo njeri qe ben nje gabim te tille ta zeme me rrota?,D.M.Th ti dhe te ngjashmit tuaj,asnjehere nuk e keni shkelur kodin rrugor si kembesore?

 • Taku: 13/02/2020 11:59

  Duhen Bere emisione per kembesoret te mos kalojne me te kuqe se na hengre shpirti. Rruga e pelorcelanit ka viza te bardha cdo 50 m e prape kalojne jashte tyre. Kembesoret, duajeni jeten se jemi shofere me 1 muaj autoshkolle, mos na e besoni ne.

  Përgjigju
 • Bejlerët e agallarët plera: 13/02/2020 11:48

  Pler!

  Përgjigju
  • Tipi: 13/02/2020 12:46

   Zonja e pranon vete, dmth futen me vetedije me te kuqe. Pffff

  • Aqif Kopertoni: 13/02/2020 12:23

   Po ca thua o dele.po kush i tha kesaj te futet me te kuqe?

 • Sondazhi i ditës:

  Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Bashkë në profesion dhe në jetë! Cili është çifti juaj i preferuar shqiptar?